پنج پرونده تخلف لوازم خانگی در یزد تشکیل شد

یزد_ایرنا_ رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد از تشکیل پنج فقره پرونده تخلف واحدهای صنفی لوازم خانگی به ارزش ۹۲۳ میلیون و ۷۴۰ هزار ریال در استان خبر داد.

محمد رضا علمدار یزدی  روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بازرسان این سازمان در راستای کنترل و نظارت بر بازار لوازم خانگی و برخورد با تخلفات واحدهای صنفی عرضه کننده این کالا، با انجام گشت های مشترک بازرسی واحدهای یاد شده را شناسایی کردند. 

وی اظهار داشت: واحدهای یاد شده نسبت به  گرانفروشی، عدم درج قیمت و قاچاق کالا اقدام کرده بودند که پرونده آنها به اداره کل تعزیرات حکومتی ارسال شد.

علمدار یزدی ادامه داد: تمام تولید کنندگان و عرضه کنندگان لوازم خانگی نیز ملزم هستند تا قیمت محصولات خود را در سامانه ۱۲۴.IR که به عنوان بخشی از نظام مدیریت عرضه و تقاضای بازار است درج نمایند.

وی خاطر نشان کرد: لذا  عدم درج قیمت توسط تولید کنندگان و عرضه کنندگان لوازم خانگی به منزله عرضه خارج از شبکه تلقی می‌شود. 

رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان یزد با تاکید بر اینکه نظارت بر بازار لوازم خانگی در دستور کار بازرسان سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان یزد قرار گرفته و با هر گونه سوءاستفاده و بازارسازی کاذب توسط سفته بازان شامل امتناع از عرضه و گرانفروشی طبق قوانین و مقررات برخورد می‌شود.

علمدار از همشهریان خواست تا گزارشات خود را با  تلفن ۱۲۴ سازمان در میان بگذارند.

استان یزد ۱۸۵ اتحادیه صنفی در قالب ۱۰ اتاق اصناف دارد و تعداد واحدهای صنفی استان یزد ۴۷ هزار و ۴۶۱ واحد اعلام شده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =