نیشابور از لحاظ ابتلا به کرونا در وضعیت قرمز قرار گرفت

مشهد- ایرنا- فرماندار نیشابور گفت: با افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا این شهرستان در وضعیت قرمز قرار گرفته لذا اعمال محدودیتهای بیشتر برای پیشگیری از تداوم این وضعیت الزامی است.

علیرضا قامتی روز شنبه در نشست ستاد شهرستانی مقابله با کرونا در نیشابور افزود: از امروز تا اطلاع ثانوی تمامی تجمعات و هر گونه برنامه‌ای در مراکز تجمعی مانند تالارها، مراکز مذهبی، گردشگری و آموزشی که در آنها تجمع ایجاد می‌شود ممنوع است تا نیشابور از شرایط قرمز کرونا عبور کند.
وی ادامه داد: وضعیت نیشابور به شرایط نیمه دوم اسفند سال گذشته بازگشته است و اگر شهروندان موارد بهداشتی را رعایت نکنند به طور قطع تلفات افزایش پیدا خواهد کرد.
مرکز شهرستان ۴۵۰ هزار نفری نیشابور در ۱۲۷ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

بر اساس اعلام رسمی، تاکنون ۲۳۵ هزار و ۴۲۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۱ هزار و ۲۶۰ تن رسیده است.

همچنین تاکنون ۱۹۶ هزار و ۴۴۶ نفر از مبتلایان به کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.  

"پاندمی کرونا" تاکنون در سطح جهان ۱۱ میلیون و ۷۲ هزار و هفت نفر را بیمار کرده و جان ۵۲۵ هزار و ۹۴۶ تن را در ۲۱۲ کشور گرفته است.

 ۶ میلیون و ۲۰۵ هزار و ۷۲۷ نفر از افراد مبتلا به کرونا در سطح جهان تاکنون درمان شده‌اند.

در این میان آمریکا با دو میلیون و ۸۵۷ هزار و ۹۹۶ بیمار کرونا و ۱۳۱ هزار و ۶۹۴ قربانی بیشترین آمار را به خود اختصاص داده و پس از آن به ترتیب کشوهای برزیل، روسیه، هند و اسپانیا قرار گرفته‌اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha