طرح نذر جمعه برای حمایت از محرومان در قم راه‌اندازی شد

قم – ایرنا - معاون خدمات زائرین مسجد مقدس جمکران گفت: پس از تجربه موفق طرح قربانی به نیت سلامتی و فرج امام زمان (عج) در رزمایش ماه‌های شعبان و رمضان، طرحی با عنوان «نذر جمعه» به‌صورت دائمی در مسجد مقدس جمکران اجرا شد و گوشت حاصل از آن میان محرومان توزیع می‌شود.

به گزارش مرکز خبر مسجد مقدس جمکران، ابراهیم صدوقی روز شنبه در گفت‌وگویی با اشاره به راه‌اندازی قرارگاه گامی به‌سوی جامعه مهدوی اظهار کرد: مسجد جمکران به‌عنوان پایگاه عظیم تشیع و میعادگاه منتظران حضرت ولی‌عصر(عج) افتخار داشت جزو  نخستین مراکزی باشد که بعد از فرمایش رهبر معظم انقلاب در ارتباط با رزمایش مواسات و همدلی، در شام نیمه شعبان «قرارگاه گامی به‌سوی جامعه مهدوی» را راه‌اندازی کند.

وی با تاکید بر اینکه جریان سازی در حوزه‌های مختلف از عوامل موفقیت فعالیت‌ها به‌ویژه فعالیت‌های مذهبی است، بیان کرد: این مسجد مقدس در ماه مبارک رمضان در سه سطح شهر قم، استان‌های کشور و بین‌الملل اقدام به اجرای رزمایش مواسات و همدلی کرد و توانست بالغ‌بر ۲۰ تن گوشت و ۵۰۰ هزار پرس غذای گرم را در مقاطع نیمه شعبان تا پایان ماه مبارک رمضان باعنوان هدیه و تبرکی بین محرومان جامعه توزیع کند.

صدوقی با اشاره به اینکه اطلاعات خوبی از محرومین مناطق مختلف به‌صورت میدانی به دست آورده‌ایم که برای توزیع مطلوب حمایت‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد، افزود: با توجه به احادیث و روایاتی که در حوزه دفع بلا و قربانی برای سلامتی حضرت مهدی(عج) عنوان‌شده، برآن شدیم تا جریان سازی دائمی در حوزه قربانی برای سلامتی حضرت و رفع بلا از عالم را تحت عنوان پویش «نذر جمعه» راه‌اندازی کنیم تا همه افراد جامعه بتوانند با هر توان مالی در این طرح شرکت کنند.  

وی ادامه داد: ترویج پویش نذر جمعه گامی موثر در جهت ایجاد انس بین تمامی قشرهای مختلف جامعه با امام زمان(عج) است و همه عاشقان و ارادتمندان آن حضرت می‌توانند با هر توان مالی در این پویش شرکت کنند.

معاون خدمات زائرین مسجد مقدس جمکران با تاکید بر اینکه جامعه مهدوی جامعه‌ای است که تمام شئون زندگی مرم آن جامعه مورد رضایت ولی خدا باشد، خاطرنشان کرد: به همین جهت ارادتمندان به ساحت مقدس امام زمان(عج) در همه ایران اسلامی می‌توانند با شماره‌گیری #۳۱۳*۷۸۰* در این  پویش معنوی شرکت کنند. همچنین شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۴۳۱۳۱۰۴۳۰ بانک ملت به نام مسجد مقدس جمکران برای واریز وجوه نقدی در نظر گرفته‌شده، در ضمن عزیزانی که نذر گوسفند قربانی دارند می‌توانند با شماره ۳۷۲۵۴۷۰۰با پیش‌شماره ۰۲۵ تماس بگیرند.

اجرای طرح نذر امام رضا(ع) باهدف کمک به خانواده‌های نیازمند

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال‌احمر استان قم نیز از اجرای طرح ابتکاری و پروژه داوطلبی تحت عنوان نذر امام رضا(ع) باهدف کمک به خانواده‌های نیازمند با مشارکت مجمع خیرین این جمعیت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر استان قم؛ امیرحسین علیمردانی با اعلام این خبر گفت: با توجه به شروع موج دوم ویروس کرونا و مراجعه خانواده‌های نیازمند برای دریافت سبدهای معیشتی، طرح نذر امام رضا (ع) با مشارکت مجمع خیرین این جمعیت از شام ولادت علی بن موسی‌الرضا(ع) باهدف کمک به خانواده‌های نیازمند آغازشده است و به کار خود ادامه خواهد داد.

وی با اشاره به اینکه این طرح در راستای فرمایش‌های رهبر معظم انقلاب در خصوص مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه راه‌اندازی شده است بیان داشت: از خیرین و مردم مومن و نوع‌دوست و نیکوکار شهر مقدس قم دعوت می‌کنیم تا با کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود ما را در تهیه‌ سبدهای معیشتی برای خانواده‌های نیازمند شناسایی‌شده یاری نمایند.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال‌احمر استان قم تأکید کرد: حفظ کرامت انسانی، نخستین رکن کمک‌های انسانی هلال‌احمر است، این جمعیت سعی خواهد کرد در فعالیت‌های خیرخواهانه و نوع‌دوستانه خود به این اصل مهم توجه نماید.

علیمردانی اظهار داشت: هم‌وطنان می‌توانند کمک‌های غیر نقدی خود را به جمعیت هلال‌احمر استان قم واقع در خیابان ساحلی نبش کوچه ۷ معاونت داوطلبان تحویل دهند و یا کمک‌های نقدی خود را به  شماره‌حساب ۵۵۶۷۶۷۸۰۱۸  و یا شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۴۳۲۰۸۹۰۷۴ بانک ملت به نام مجمع خیرین جمعیت واریز نمایند.

وی اظهار امیدواری کرد: با استعانت از درگاه خداوند و به یمن میلاد پربرکت امام رئوف علی بن موسی‌الرضا(ع) بسته‌های معیشتی را تهیه کنیم و در اختیار خانواده‌های نیازمند قرار دهیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =