کرونا، جایزه «انجمن بازیگران» را هم به تعویق انداخت

تهران- ایرنا- بیست‌وهفتمین دوره جوایز «انجمن بازیگران فیلم (SAG Awards)» به دلیل شیوع کرونا بیش از یک ماه به تعویق افتاد.

به گزارش هالیوود ریپورتر، با توجه به تداوم بحران شیوع کرونا، برگزاری بیست‌وهفتمین دوره جوایز انجمن بازیگران فیلم از ۲۴ ژانویه (۵ بهمن ۹۹) به ۱۴ مارس ۲۰۲۱ (۲۴ اسفند ۹۹) موکول شد. همزمان با تغییر در تاریخ برگزاری، مهلت ارسال آثار علاقمندان رقابت برای این جوایز نیز تا دو ماه تمدید شد.

براساس زمانبندی‌های جدید، رای‌گیری برای انتخاب نامزدهای جوایز امسال ۱۱ ژانویه (۲۲ دی ۹۹) آغاز و اول فوریه (۱۳ بهمن ۹۹) به پایان می‌رسد و اسامی نامزدهای منتخب ۴ فوریه (۱۶ بهمن ۹۹) اعلام خواهند شد. دور آخر رای‌گیری‌ها نیز از ۱۰ فوریه (۲۲ بهمن ۹۹) تا ۱۰ مارس (۲۰ اسفند ۹۹) انجام می‌شود.

جوایز انجمن بازیگران فیلم از سال ۱۹۹۵ راه اندازی شده و هر ساله به بهترین‌های سینما و تلویزیون اهدا می‌شود. سال گذشته فیلم انگل (Parasite) محصول کره‌جنوبی با دریافت جایزه بهترین تیم بازیگری سال انجمن بازیگران، به عنوان نخستین فیلم غیرانگلیسی‌زبانی که این جایزه را به دست می‌آورد، تاریخ‌ساز شد. در دیگر شاخه‌ها نیز جایزه بهترین بازیگر مرد برای بازی در فیلم جوکر به واکین فینیکس رسید و برد پیت نیز برای بازی در فیلم روزی روزگاری در هالیوود جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را دریافت کرد. رنی زلوگر برای فیلم جودی و لارا درن برای فیلم داستان ازدواج نیز به ترتیب برنده بهترین بازیگر نقش اول و مکمل زن شدند.

مراسم اهدای جوایز انجمن بازیگران آخرین مورد از فهرست جوایزی است که به دلیل شیوع کرونا به تعویق می‌افتند.

مراسم اسکار سال ۲۰۲۱ به دلیل شیوع کرونا به جای ۲۸ فوریه (۱۰ اسفند)، در تاریخ ۲۵ آوریل (۵ اردیبهشت ۱۴۰۰) برگزار می‌شود و پایان مهلت ارسال آثار نیز از ۳۱ دسامبر ۲۰۲۰ (۱۱ دی ۹۹) تا ۲۸ فوریه ۲۰۲۱ (۱۰ اسفند ۹۹) تمدید شده است. مراسم اهدای جوایز بفتا نیز به جای ۱۳ فوریه (۲۵ بهمن ۹۹)، ۱۱ آوریل (۲۲ فروردین ۱۴۰۰) برگزار می‌شود. در همین راستا، برگزارکنندگان گلدن گلوب نیز هفتادوهشتمین دوره برگزاری این جوایز سینمایی و تلویزیونی را به ۲۸ فوریه ۲۰۲۱ (۱۰ اسفند ۹۹) موکول کردند.    

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =