پلمب نانوایی متخلف و امدادرسانی ناجیان غریق در آستارا

آستارا - ایرنا - ماموران بهداشت محیط آستارا یک واحد نانوایی بی‌توجه به موازین بهداشتی را پلمب و ناجیان غریق این شهرستان، ۶ گردشگر را از غرق شدن در آب‌های ساحلی آن نجات دادند.

نظام عباسی مدیر شبکه بهداشت و درمان آستارا روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در پی بازرسی های مستمر و احراز غیربهداشتی بودن نانوایی متخلف در شهر آستارا، امروز به پلمب آن اقدام کردیم. 

وی افزود: متصدی این نانوایی به دادگاه معرفی شد و استفاده از جوش شیرین در پخت نان ممنوع است و نانوایان با رعایت نظافت شخصی و محیط کار، از بکاربردن افزودنی های غیرمجاز خودداری کنند.

بر اساس اعلام اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا ۲۰۰ واحد نانوایی در این شهرستان فعال است.

رئیس هیات نجات غریق آستارا گفت: با توجه به استقبال مسافران از تفریحات دریایی، ۱۰ ناجی در ساحل این شهرستان استقرار یافته‌ اند و  روز گذشته در طرح سالمسازی سفیر امید و صدف، ۶ نفر را از غرق شدن نجات دادند.

حسین انزابی ادامه داد: ناجیان غریق دارای کارت‌ های درجه یک و دو مهارت از فدراسیون نجات غریق و به ۲ دستگاه جت اسکی مجهز هستند و ۱۴ منطقه خطر آفرین در ساحل، با گشت ویژه هیات نجات غریق کنترل می شود.

 وی از شهرداری های آستارا و لوندویل خواست با تامین تجهیزات و حقوق ناجیان، امکان استقرار آنها را در ۱۴ منطقه خطر آفرین فراهم کنند تا از حوادث احتمالی جلوگیری شود.

ریس هیات نجات غریق آستارا ساعت کار ناجیان را هشت تا ۲۰ اعلام و گردشگران را به شنا در طرح‌های سالمسازی دریا و خودداری از شنا در هوای بارانی و مناطق خطرآفرین توصیه کرد.

شهرستان گردشگرپذیر بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان، حاشیه دریای خزر و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع و در ۱۸ و نیم کیلومتر نوار ساحلی آن، سه طرح سالمسازی دریا ایجاد شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =