۱۴ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۴۵
کد خبرنگار: 933
کد خبر: 83843569
۲ نفر

برچسب‌ها

۱۱ شی عتیقه در کرمان کشف شد

کرمان - ایرنا - سرپرست یگان میراث فرهنگی حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان گفت: ۱۱ قلم اشیای عتیقه طی هفته گذشته از طریق جلب مشارکت‌های اجتماعی در این استان کشف شد.

سید هادی جعفری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هشت قلم از اشیای مکشوفه در شهرستان قلعه گنج در جنوب استان و سه قلم در شهر ماهان به دست آمده است.

وی بیان کرد: اشیای کشف شده شامل ۱۰ کوزه سفالی و یک خنجر مفرغی است که برای تعیین قدمت، در اختیار کارشناسان میراث فرهنگی قرار گذاشته شده است.

سرپرست یگان حفاظت میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان اظهار داشت: همچنین بر اساس گزارش های منابع محلی مبنی بر حفاری غیرمجاز در یکی از محله های قدیمی شهرستان بردسیر یک حفار غیرمجاز دستگیر شد.

وی ادامه داد: این فرد سودجو با طمع کشف اشیای زیرخاکی اقدام به حفر گودالی عمیق در داخل یکی از خانه های قدیمی کرده بود که با حکم قضایی و و رعایت ضوابط و حقوق شهروندی دستگیر شد.

جعفری اظهار داشت: دستگیری این فرد با همکاری و همراهی نیروهای حوزه حفاظتی میراث فرهنگی و پلیس اطلاعات و امنیت عمومی ناجا انجام و پرونده به همراه ادوات حفاری به مراجع قانونی تحویل شد.

جعفری تصریح کرد: از مردم فرهنگ دوست استان کرمان درخواست داریم که در راستای حفظ و صیانت از ارزش های تاریخی  و فرهنگی که نشان دهنده هویت ملی کشورمان است، همواره احساس مسئولیت کرده و اخبار و اطلاعات خود را در اختیار یگان حفاظت میراث فرهنگی استان و سایر ضابطان قضایی بگذارند.

استان کرمان با قدمت کهن، دارای محوطه های باستانی و تاریخی فراوانی است که اشیای عتیقه از این امکان کشف می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =