رئیس مجلس کویت خواستار اتخاذ مواضع قاطع عربی درمقابل رژیم صهیونیستی شد

تهران - ایرنا - رئیس مجلس کویت با اشاره به طرد برنامه‌های "الحاق" رژیم صهیونیستی توسط جامعه بین‌المللی گفت: برنامه‌های یک جانبه دشمن صهیونیستی برای الحاق دره اردن (کرانه باختری) باید با یک موضع قاطع عربی و بین‌المللی روبرو شود.

روزنامه الانباء کویت امروز (شنبه) به نقل از "مرزوق الغانم" با اشاره به اینکه رژیم استکباری اسرائیل در گذشته اقدام به اجرای برنامه نامعتبر الحاق دره اردن کرد، افزود: سرپیچی رژیم صهیونیستی از مصوبات بین‌المللی به ویژه موارد مربوط به سرزمین‌های اشغال شده در سال ۱۹۶۷ باید با مواضع محکم و کاربردی [ کشورهای] عربی و بین‌المللی روبرو شود.  

وی که در یک کنفرانس خبری سخن می‌گفت، با اشاره به اهمیت اقدامات کشورهای عربی در هماهنگی با شرکای بین‌المللی خود که مخالفت با این اقدام یکجانبه و استکباری را ابراز کرده‌اند، مواضع کشورهای عربی، اسلامی و سایر کشورهای جهان به ویژه موضع صریح عبدالله دوم  شاه اردن درباره این پرونده را ستود.  

الغانم افزود: من به نمایندگی از برادرانم در مجلس کویت، تمامی این برنامه‌ها (الحاق) و تلاش‌های دشمنانه را با قدرت رد می‌کنیم و آمادگی خود را برای همکاری با مجالس عربی و کشورهای دوست در همه مجامع پارلمانی قاره‌ای و بین‌المللی برای از بین بردن تلاش صهیونیست‌ها و شکل گیری افکار عمومی مردم جهان علیه این تلاش‌ها، اعلام می‌کنیم.  

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا ۲۸ ژانویه ۲۰۲۰ (۸ بهمن ۹۸) در کنفرانس مطبوعاتی مشترک خبری با نتانیاهو در کاخ سفید از طرح ننگین "معامله قرن" رونمایی کرد.

نتانیاهو ۱۷ مه ۲۰۲۰ (۲۸ اردیبهشت ماه) در کنست رژیم صهیونیستی اعلام کرده بود: "دیگر زمان الحاق شهرک‌های یهودی‌نشین در کرانه باختری به خاک اسرائیل فرا رسیده است".

نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز یک هفته پس از این سخنرانی اعلام کرد که الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری یکم ژوئیه انجام می‌شود و تغییری در این برنامه ایجاد نخواهد شد، اما به دنبال موج شدید مخالفت‌ها و محکومیت‌های جهانی و داخل فلسطین، اجرای آن به تأخیر افتاد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =