استاندار همدان: جلسات غیرضروری لغو شود

همدان- ایرنا- استاندار همدان گفت: به منظور پیشگیری از شیوع کرونا، نشست‌ها و جلسات غیرضروری لغو و جلسات مهم نیز با حضور اعضای اصلی و تعداد اندک برگزار شود.

سید سعید شاهرخی روز شنبه در جلسه اعضای ستاد ملی مبارزه با کرونا اظهار داشت: علاوه بر لغو جلسات غیرضروری اداری و غیر اداری، باید ماموریت های غیراضطراری نیز لغو و این مصوبه در مکاتبه ای به دستگاه ها ابلاغ شود.

وی با بیان اینکه استفاده از ماسک از ۱۵ تیر جاری الزامی است افزود: همه ادارات و مراکز تجمع، مراجعه کنندگان را تنها در صورت زدن ماسک بپذیرند و باید در ورودی نهادهای دولتی این موضوع با دقت رصد شود تا فردی بدون ماسک وارد مجموعه ای نشود.

استاندار همدان با بیان اینکه خدمات دهنده و خدمات گیرنده باید نسبت به رعایت فاصله گذاری اجتماعی حساس باشند اضافه کرد: ارائه خدمات به صورت الکترونیکی، توصیه به مردم برای پرهیز از حضور در هر گونه تجمع و برگزاری مراسم عروسی و عزا در مکان های رسمی و غیر رسمی مورد تاکید است.

شاهرخی ادامه داد: اداره اماکن نیروی انتظامی، ضابطان قضایی، اتحادیه ها و علوم پزشکی باید از برگزاری مراسم ممانعت کنند و در صورت تمرد، فرد متخلف به دستگاه قضایی معرفی شود.

وی ادامه داد: پیشگیری از بروز و سرایت بیماری کرونا و حفظ سلامت شهروندان باید برای اتحادیه ها، اداره اماکن و بهداشت و درمان مهم باشد و در این راستا شهرداری هم با رعایت شیوه نامه های ابلاغی علوم پزشکی، پاکسازی و گندزدایی فضاهای عمومی را از سر بگیرد.

استاندار همدان ادامه داد: بانوان باردار و افراد دارای بیماری زمینه ای می توانند به تشخیص پزشک و رییس دستگاه مربوطه، دور کاری یا به صورت روزهای فرد یا زوج در محل کار کنند.

شاهرخی از مسوولان سازمان صنعت، معدن و تجارت خواست غرفه های عرضه ماسک را افزایش دهند و گفت: برای برپایی آیین نماز جمعه و جماعات باید چهارشنبه هر هفته بر اساس آمار هفتگی اعلامی از سوی علوم پزشکی، نمازگزاران در جریان تصمیم صورت گرفته قرار بگیرند. 

وی اظهار داشت: میزان ابتلا به ویروس کرونا در کشور رو به افزایش و در هفته های گذشته وضعیت ۹ استان نامناسب بود و همدان نیز از سه روز پیش در وضعیت نامناسبی قرار گرفت.

استاندار همدان با بیان اینکه باید پیشگیری با جدیت دنبال شود اضافه کرد: اجرای این کار مستلزم این است که مجدد همانند اسفند سال گذشته حساسیت ها را نسبت به این ویروس بالا برد و همکاری همه جانبه را بین مسوولان در برابر هجمه این ویروس فراهم کرد.

شاهرخی از اعضای کمیته امنیتی و اجتماعی و کمیته اطلاع رسانی خواست دستورالعمل هایی را با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی مصوب و آنها را در جلسات استانی مطرح و پیگیری کند.

وی تاکید کرد: نظارت بر روند اجرای مصوبات باید با جدیت و دقت دنبال شود و در صورت بروز اشکالات و نقص، در جلسات موضوع را مطرح و مصوبه لازم برای اجرایی کردن آن اخذ شود.

بالاترین مقام اجرایی استان همدان از دانشگاه علوم پزشکی خواست طرح شناسایی بیماران و جدا کردن آنها را از دیگر افراد با جدیت اجرایی کند؛ همچنین مسوولان بهداشت و درمان پیوسته درباره آثار و وضعیت این ویروس اطلاع رسانی کنند.

بر اساس اعلام رسمی، تاکنون ۲۳۵ هزار و ۴۲۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۱ هزار و ۲۶۰ تن رسیده است و تاکنون ۱۹۶ هزار و ۴۴۶ نفر از مبتلایان به کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =