توزیع برنج و شکر در بیجار بخاطر عدم رعایت بهداشت متوقف شد
عکس آرشیوی است

سنندج - ایرنا - مدیر اداره تعاونی روستایی بیجار از توقف توزیع برنج و شکر یارانه‌ایی در فروشگاه تعاونی متولی فروش، به علت ازدحام جمعیت و عدم رعایت فاصله اجتماعی و بهداشتی از سوی مردم خبر داد.

قاسم بقایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس برنامه ستاد تنظیم بازار، ۱۲ تُن برنج و چهار تُن شکر جهت توزیع در شهرستان تهیه شد که ازدحام جمعیت و عدم رعایت فاصله اجتماعی در شرایط شیوع بیماری کرونا مانع عرضه آن شد تا در صورت رعایت شرایط بهداشتی و حفظ سلامت عمومی توزیع شود.

وی افزود: برغم تدابیری که در خصوص نوبت دهی، ایجاد فاصله اجتماعی و اعلام شماره جهت مراجعه مردم به فروشگاه ها اتخاذ شد هیچ کدام از این تدابیر در مقابل فشار و ازدحام جمعیت کار ساز نبود و به ناچار با همکاری ماموران انتظامی، عرضه برنج و شکر متوقف و جمعیت حاضر متفرق شدند.

مدیر اداره تعاونی روستایی شهرستان تاکید کرد: در این طرح ۱۰ کیلوگرم برنج خارجی به ارزش ۸۰۰ هزار ریال که در بازار آزاد بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار ریال فروخته می‌شود و سه بسته شکر به ازای کیلویی ۵۹ هزار ریال به سرپرستان خانوار عرضه می‌شود.

او با اشاره به اینکه تنها مرکز توزیع محل تعاونی روستایی شهری و روستایی است، گفت: تا زمانی که مردم به حفظ سلامتی عمومی توجه نکنند و فاصله اجتماعی را که یکی از مهمترین مسایل در رعایت پروتکل‌های وزارت بهداشت و درمان در خصوص بیماری کرونا است همکاری نکنند، این اقلام توزیع نخواهد شد.

بقایی یادآور شد: یکی از راهکارهای پیشگیری از ازدحام جمعیت، افزایش تعداد اماکن توزیع است که به علت محدودیت نیروی انسانی در نظارت و سودجویی برخی افراد، در حال حاضر این امکان وجود ندارد و فقط در فروشگاه تعاون این اقلام توزیع می‌شود.

براساس مشاهدات خبرنگار ایرنا از محل عرضه برنج و شکر در بیجار بیش از ۶۰ درصد مردم مراجعه کننده از ماسک و دیگر ملزومات بهداشت فردی استفاده نکرده بودند.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =