استاندار کرمانشاه محدودیت‌های جدید کرونا را ابلاغ کرد

کرمانشاه- ایرنا- هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه روز شنبه مصوبه‌های جدید ستاد کرونا را به منظور ایجاد محدودیت‌های جدید به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرد.

بازوند در نشست ستاد استانی مدیریت و مهار بیماری کرونا، در رابطه با این مصوبات اظهارداشت: در ۱۲ شهرستان که وضعیت قرمز قرار دارند رعایت مصوبه های ذیل الزامی است و فرمانداران نیز این موضوع را به صورت جدی در دستور کار قرار دهند.
وی افزود: براساس اعلام ستاد ملی ملی کرونا زدن ماسک در کلیه اماکن ارایه خدمات خصوصی و دولتی ضروری است و ارایه خدمات به مراجعین منوط به زدن ماسک است.
استاندار کرمانشاه گفت: سازمان صمت باید بر الزام استفاده از ماسک توسط مغازه داران نظارت کند و همه مشتریان هم باید در مراجعه ماسک داشته باشند.
بازوند افزود: برگزاری آیین های مذهبی، همایش های فرهنگی و سخنرانی ها ممنوع است و ۵۰ درصد جلسه های ادارات نیز در این هفته باید کاهش یابد و سایر نشست ها هم به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شود.
استاندار کرمانشاه یادآور شد: نظارت در ورودی بوستان ها توسط شهرداری ها در همه شهرستان‌ها انجام شود و از حضور افراد فاقد ماسک جلوگیری نمایند.
بازوند با بیان اینکه شهروندان در فضای عمومی باید از ماسک استفاده کنند، افزود: دفاتر پیشخوان الکترونیک (دولت، قضایی و پلیس) با ابلاغ پروتکل دانشگاه علوم پزشکی باید فعالیت کنند و ملزم به رعایت دستورالعمل ها هستند.
وی با اشاره به اینکه باشگاه های ورزشی در کلیه رشته های پربرخورد تا هفته آینده تعطیل خواهند بود، گفت: مدیران کل موظف هستند شرایط دورکاری را برای کارکنان دارای بیماری زمینه ای یا علایم کرونا فراهم کنند.
استاندار همچنین با تاکید بر اینکه رستوران ها با ۵۰ درصد ظرفیت می توانند فعالیت داشته باشند، اظهار داشت: سازمان صمت نسبت به تأمین ماسک مورد نیاز مردم استان اهتمام جدی داشته باشد.
بازوند ادامه داد: تمام تالارهای عروسی تا هفته آینده تعطیل است، اتوبوسرانی ها و تاکسی ها حق ندارند به افراد فاقد ماسک خدمات ارایه دهند.
وی با تاکید بر اینکه درب آرامستان ها همچنان تعطیل است، گفت: برگزاری آزمون ها به صورت حضوری در کلیه دانشگاه ها و مراکز علمی ممنوع است.
استاندار کرمانشاه گفت: کلیه مطب های پزشکان و داروخانه ها نیز موظف به رعایت پروتکل های بهداشتی و ارایه خدمات به مردم در صورت استفاده از ماسک هستند.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۱۴ شهرستان و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا است که ۱۲ شهرستان آن هم اکنون از لحاظ بیماری کرونا در وضعیت قرمز به سر می برد.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۲۳۵ هزار و ۴۲۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۵۴ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۱ هزار و ۲۶۰ نفر رسید.

سیما سادات لاری روز جمعه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از ابتلا به این ویروس بیان کرد: از دیروز تا امروز ۱۳ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۵۶۶ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۴۸۳ مورد بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۲۳۵ هزار و ۴۲۹ نفر رسید.