ظرفیت های دانش بنیان البرز به کار گرفته شود

کرج - ایرنا - نماینده مردم طالقان، ساوجبلاغ و نظرآباد اعلام کردکه ظرفیت های دانش بنیان این استان برای ایجاد اشتغال و تولید کیفی در کشور باید بیش از پیش به کار گرفته شود.

علی حدادی روز شنبه در بازدید از شهرک تحقیقاتی کاوش در شهرستان ساوجبلاغ افزود:  امروز شاهد آن هستیم که ظرفیت های قابل توجهی دراستان البرز در حوزه اشتغالزایی و اقتصاد وجود دارد که باید هرچه بیشتر از این ظرفیت ها برای بهبود چرخه اقتصادی کشور و استان البرز استفاده کرد.

وی گفت: تولید سالانه ۲ میلیون تن محصولات کشاورزی دراستان البرز ظرفیت مهمی در حوزه اقتصاد به شمار می رود که دراین بخش بسیاری از تهدیدها را با صنایع و پتانسیل های کشاورزی می توان به فرصت تبدیل کرد.

حدادی تاکید کرد: باید توسعه اقتصاد دانش بنیان را جدی بگیریم  چراکه اقتصاد دانش بنیان ریشه در علم ودانشگاه دارد.

وی اظهار داشت: ظرفیت های دانش بنیان البرز برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بیان شده که می تواند نقش موثری در اشتغالزایی داشته باشد.

نماینده مردم طالقان ، ساوجبلاغ و نظرآباد خاطرنشان کرد: مشکلات در سطح بازار باید مهار شود که با اراده و انسجام می توان برمشکلات فایق شد .

وی یاد آورشد: یکی از ویژگی کشور سرزمین حاصلخیز کشاورزی ، جوانان توانمند با دانش علمی فراوان است که باید شکوفا شود  چنانچه این مهم در بیانیه گام دوم انقلاب از سوی مقام معظم رهبری نیز مورد تاکید قرارگرفته است.

حدادی گفت: در بخش کشاورزی استان البرز باید به دنبال صنایع تبدیلی  بود و با ایجاد اشتغال هرچه بیشتر مانع از خام فروشی شویم  ادامه ندهیم از سرمایه گذاران مختلف تقاضا می شود که با توجه به پتانسیل های کشاورزی و صنعتی بسترها را برای رشد هرچه بیشتر در این استان فراهم کنند و مسوولان و مدیران همراهی لازم را با آنان خواهند داشت.

وی تاکید کرد: حمایت از کارگر و کارافرینان  دراستان البرز به جد دنبال می شود و باید نقدینگی کشور در تولید هزینه شود تا مطمئن به پیشرفت شویم .

شهرک تحقیقاتی کاوش با ۱۰۰ هکتار مساحت و قرار داشتن در ۵۰ کیلومتری پایتخت بزرگترین شهرک تحقیقاتی و فناوری کشور به شمار می رود. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =