فرماندار مهاباد: ایرنا رسانه‌ای موثق و حرفه‌ای است

مهاباد- ایرنا- فرماندار مهاباد گفت: ایرنا در زمینه انتشار اخبار موثق و حرفه‌ای عمل کرده و توانسته از جایگاه ویژه خود بین رسانه‌های این شهرستان دفاع کند.

ایرج شجاعی روز شنبه در دیدار با رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز آذربایجان‌غربی اظهار داشت: در فضای کنونی که رسانه‌ها رشد قارچ‌گونه‌ای داشته و برخی از آنها سعی دارند افکار عمومی جامعه را مسموم کنند، رسالت خبرنگاران بسیار خطیر و حیاتی است.

وی اضافه کرد: ایرنا به عنوان یک رسانه مادر در چنین فضایی توانسته با انتشار حرفه‌ای و مستند اخبار به عنوان منبعی موثق عمل کرده و نقش مهمی در زمینه ارتقای سواد رسانه‌ای ایفا کند.

 فرماندار مهاباد با انتقاد از عملکرد برخی رسانه‌ها در زمینه انتشار مطالب کذب و دور از واقعیت برای جذب مخاطب گفت: رسالت رسانه‌ها باید روشنگری در جامعه باشد و اصحاب رسانه نباید جامعه را به سمت تشویش و سردرگمی سوق دهند.

وی با قدردانی از عملکرد ایرنا در مهاباد اظهار داشت: قدرت رسانه بسیار مهم است و اگر ما بتوانیم در این زمینه با استفاده از امکانات و نیروی انسانی حرفه‌ای، رسانه‌ها را تقویت کنیم، در بلندمدت خواهیم توانست به نتایج بهتری در مقابله با رسانه‌های بیگانه دست یابیم.

شجاعی افزود: برخی رسانه‌های دیداری و شنیداری در خارج از مرزها قرار دارند و با حمایت مالی که از دشمنان نظام دریافت می‌کنند، سعی در فرافکنی و فریب افکار عمومی جامعه دارند اما با روشنگری رسانه‌های داخلی از جمله ایرنا و صدا و سیما، این رسانه‌های معاند نتوانسته‌اند تاکنون به موفقیتی دست پیدا کنند.

وی اضافه کرد: هم‌اکنون بیش از ۲۰ کانال ماهواره‌ای معاند برنامه‌های مختلفی برای تشویش افکار عمومی مردم این منطقه تهیه و پخش می‌کنند اما از محبوبیت بسیار کمی در بین مردم برخوردار هستند.

وی با اشاره به خدمات نظام جمهوری اسلامی در این منطقه اظهار داشت: خدمات نظام در این منطقه باعث ایجاد آرامش و امنیت شده و این امنیت برای مردم ما از هر مساله دیگری اهمیت بیشتری دارد.

شجاعی گفت: مردم ما لیاقت خدمات و امکانات بیشتر و بالاتری دارند اما با توجه به مشکلات موجود و عقب‌افتادگی که از سال‌های قبل در این منطقه ایجاد شده، جبران آن تلاش و همت بیشتر مسوولان را می‌طلبد.

ایرنا با حساسیت، مسایل و رودیدادهای محلی، ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی را رصد می‌کند

رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز آذربایجان‌غربی نیز در این دیدار گفت: ایرنا به عنوان خبرگزاری رسمی نظام جمهوری اسلامی با حساسیت خاصی مسایل و رودیدادهای محلی، ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی را رصد و منتشر می‌کند.

حسینعلی راشکی افزود: این رسانه با ۸۶ سال سابقه در عرصه اطلاع‌رسانی علاوه‌بر اینکه در برخی از کشورها دارای دفتر خارجی است، در تمامی مراکز استان‌ها و برخی شهرستان‌ها دارای مرکز و دفتر است و خبرنگاران ایرنا تمام نقاط کشور را پوشش خبری می‌دهد.

وی با اشاره به حساسیت کار اطلاع‌رسانی در آذربایجان‌غربی نیز اظهار داشت: وظیفه رسانه‌ها در آذربایجان‌غربی با توجه به مرزی بودن آن و تنوع قومی و مذهبی، بسیار حساس بوده و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی افزود: رسانه‌ها باید نگاه عمیق به مسایل داشته باشند و مطرح کردن و انتشار مباحث حاشیه‌ای و تفرقه‌آمیز که منجر به افزایش اختلافات می‌شود، خودداری کرده و جامعه را به سمت وحدت و همگرایی بیشتر سوق دهند.

رییس خبرگزاری ایرنا مرکز آذربایجان‌غربی از همکاری مسوولان مهاباد با ایرنا قدردانی کرد و گفت: این همکاری و تعامل ۲ سویه می‌تواند نتایج بسیار خوبی در زمینه تنویر افکار عمومی مردم این شهرستان در زمینه مسایل مختلف داشته باشد.

حسینعلی راشکی خرداد امسال با ابلاغ سیدضیا هاشمی مدیرعامل وقت خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) به سمت رییس جدید مرکز ارومیه منصوب و معرفی شد.

خبرگزاری جمهوری اسلامی در آذربایجان‌غربی در شهرهای ارومیه و مهاباد دارای دفتر مستقل خبری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =