ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در دانشگاه آزاد تشکیل می‌شود

تهران-ایرنا- رییس دانشگاه آزاد اسلامی از تشکیل ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در این دانشگاه خبر داد و گفت: روایت دقیقی از دفاع مقدس باید ارایه شود تا آینده کشور بالنده و تضمین شود.

به گزارش دانشگاه آزاد اسلامی، محمدمهدی طهرانچی در جلسه امروز - شنبه- هیأت رییسه دانشگاه آزاد اسلامی که با حضور سردار بهمن کارگر رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس برگزار شد، افزود: این دانشگاه به عنوان یک مجموعه گسترده علمی در کشور، دارای بیش از یک میلیون دانشجو و بیش از صد هزار دانش‌آموز است که تلاش داریم آنها را با مفاهیم دفاع مقدس آشنا کنیم.

ی با بیان این که شیوع ویروس کرونا در کشور باعث شد دانشگاه آزاد اسلامی در روش‌های خود نوآوری داشته باشد، ابراز امیدواری کرد ستاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس نیز در انجام وظایف خود به روش‌های نوین اقدام کند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: این دانشگاه و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، ارتباط خوب و نزدیکی با هم دارند و امیدوارم دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس پیشتاز باشد؛ همانطور که این دانشگاه یک درس دو واحدی به آشنایی با دفاع مقدس اختصاص داده، در جلسه امروز نیز در خصوص تعامل بیشتر بین این دو نهاد گفت‌وگو شد.

طهرانچی با بیان این که ملت ایران امروز بیش از هر زمان دیگری به آشنایی با دفاع مقدس و حفظ و نشر این دوران نیاز دارد، تصریح کرد: باید آثار و ارزش‌های به جامانده از دوران دفاع مقدس را برای نسل آینده به خوبی حفظ کنیم.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با بیان این که دفاع مقدس برای نسل ما عینیت دارد، گفت: نسل ما وظیفه دارد دفاع مقدس را که تجربه کرده، برای نسل‌های جدید که این دوره برای آنها تاریخی است و لمس نکرده‌اند، عینیت بخشد. ملتی که گذشته خود را فراموش کند نیز آینده نخواهد داشت. از این جهت کار بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بسیار مهم است تا این امر تاریخی را برای جوانان حفظ کند.

طهرانچی افزود: ملتی که تاریخ و گذشته خود را نداند، نمی‌تواند آینده‌ای برای خود متصور باشد، باید روایت دقیقی از دفاع مقدس ارایه شود تا آینده کشور بالنده و تضمین شود و امروز این مسئولیت خطیر بر عهده بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس است.

وی افزود:  ارتباط و تعامل نزدیکی با مجموعه بنباد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس وجود دارد و دانشگاه آزاد اسلامی در این حوزه پیشتاز است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: تدریس درس دو واحد آشنایی با دفاع مقدس را در دانشگاه آزاد در دستور کار قرار داده‌ایم که تاکنون دستاوردهای خوبی داشته است.

طهرانچی خاطرنشان کرد: موضوع نمادها و یادها از اهمیت بسیاری در رفتارسازی برخوردار است. سال تحصیلی آینده از ۱۵ شهریورماه آغاز می شود و چهلمین سالگرد دفاع مقدس در دانشگاه آزاد اسلامی همزمان با دومین هفته سال تحصیلی جدید است. از این رو باید با ابلاغ روش‌های جدید و هماهنگی با بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، برای این ایام برنامه‌ریزی کنیم تا یک حرکت جدید و نو شکل گیرد.

وی یادآور شد: تشکیل ستادی به این منظور از مصوبات جلسه امروز هیأت رییسه دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یکی از نهادهای الگو در حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس است.

رییس دانشگاه آزاد تاکید کرد سردار کارگر در تمامی مسوولیت‌هایی که بر عهده داشته، توانسته‌ وظایف خود را به عنوان سرباز ولایت به نحو احسن انجام دهد. نمونه بارز آن، مسوولیت در بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس است که در موضوع دفاع مقدس و به پا داشتن درس‌های بزرگ جنگ تحمیلی، به نیکی انجام وظیفه کرده است.

همچنین در این جلسه سردار کارگر با اهدای لوحی از سوی رییس ستادکل نیروهای مسلح سرلشگر پاسدار محمد باقری به محمد مهدی طهرانچی، از تلاش های دانشگاه آزاد اسلامی در ترویج و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و مقاومت تقدیر کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =