شمار بیماران بدحال کرونا در گراش روز به افزایش است

شیراز - ایرنا- شهرستان گراش در جنوب استان فارس در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد ، شمار بیماران بدحال در این شهرستان رو به افزایش است ، همچنان بسیاری از شهروندان کرونا را جدی نمی گیرند و آمد و شد و های غیر ضروری و عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی به چشم می خورد ، مسوولان حوزه بهداشت و درمان دراین شهرستان نسبت به پیامدهای بی تفاوتی در برابر کرونا هشدار داده اند.

دکتر محمد هادی مطلبی متخصص بیماری های عفونی بیمارستان گراش روز شنبه با بیان اینکه وضعیت گراش همچنان قرمز و خیلی پرخطر  است افزود: شمار مبتلایان هر روز افزایش می یابد ، بخش کرونای بیمارستان شلوغ تر از قبل شده و شمار بیماران بدحال نیز در حال افزایش است.

دکتر مطلبی با استناد به لیست وضعیت مخاطره شیوع کرونا در شهرستان‌ها و افزایش مبتلایان بومی گفت: همچنان شهرستان گراش در وضعیت قرمز و  خیلی پرخطر قرار دارد.

متخصص بیماری های عفونی بیمارستان گراش اضافه کرد: شهرستان های گراش، جهرم و فسا در استان فارس قرمز هستند.  هر لحظه بر تعداد بستری های بخش های کرونا و بیماران وصل به دستگاه تنفس و  بدحال افزوده می شود.

وی با بیان اینکه کادر بهداشت و درمان خسته اند و برخی خدمات بیمارستان به حالت تعلیق درآمده است افزود: اگر شهروندان می خواهند شهر را از این بحران نجات دهند باید در خانه های خود بمانند ،  بیماران مبتلا به کرونا قرنطینه را رعایت کنند و همه ی مردم باید ماسک بزنند.

تا ظهر  جمعه ۱۳ تیرماه جاری  ۲۳۵ هزار و ۴۲۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۵۴ نفر در ۲۴ ساعت منتهی به این روز ، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۱ هزار و ۲۶۰ نفر رسید.

در این مدت بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۵۶۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد که هزار و ۴۸۳ مورد بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کرونا  در کشور به ۲۳۵ هزار و ۴۲۹ نفر رسید.

همچنین در طول  مدت یاد شده  ۱۵۴ بیمار کرونا  جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به ۱۱ هزار و ۲۶۰ نفر رسید.

شهرستان گراش در فاصله ۳۵۹ کیلومتری جنوب شیراز در استان فارس قرار دارد.

اخبار مرتبط