۱۲۰ بیمار جذامی به حرم رضوی مشرف شدند

مشهد- ایرنا- معاون خدمات اجتماعی بنیاد کرامت رضوی گفت: در سال ۹۸ تعداد ۱۲۰ فرد دارای بیماری جذام از سراسر کشور برای زیارت حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) به حرم رضوی مشرف شدند.

به گزارش روز شنبه آستان قدس رضوی حامد صادقی افزود: با مساعدت آستان قدس رضوی جذامی‌های سراسر کشور بعد از سال‌ها در قالب ۲ مرحله به زیارت امام رضا(ع) مشرف و میهمان سفره امام رئوف(ع) شدند.  
وی ادامه داد: در مرحله نخست، حدود ۸۰ نفر به زیارت امام هشتم (ع) مشرف شدند که با پذیرایی صبحانه در مهمانسرای حرم رضوی و توزیع سوغاتی همراه بود و در مرحله دوم نیز ۴۰ نفر از این افراد به پابوسی بارگاه رضوی مشرف شدند.
معاون خدمات اجتماعی بنیاد کرامت رضوی گفت:در سال گذشته و بنا به دستور حجت الاسلام و المسلمین احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی، سرکشی و دیدار با جذامی‌های مشهد و رفع مشکلات آنها نیز در حد توان و اختیارات آستان قدس رضوی، در دستور کار قرار گرفت.  
صادقی افزود: توزیع ۵۰۰ وعده غذایی در دو مرحله، توزیع ۲۰۰ بسته معیشتی در سه مرحله و نیز توزیع ۵۰ بسته نوشت افزار در یک مرحله از جمله خدمات ارائه شده به مبتلایان به بیماری جذام در سال ۹۸ بوده است.
جُذام یا خوره(Leprosy) یکی از بیماری‌های واگیردار و عفونی مزمن است که از طریق دستگاه تنفسی فوقانی و پوست منتقل می‌شود و پوست و اعصاب محیطی را درگیر می‌کند.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =