۱۴ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۱۹
کد خبرنگار: 2048
کد خبر: 83843453
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

زمان پایان اعتبار «اوراق تسه» اعلام شد

تهران - ایرنا - مدیر عملیات بازار فرابورس اعلام کرد: مدت اعتبار اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن در پنج نماد فردا «دوشنبه ۱۵ تیر ماه» به پایان می‌رسد.

مدیر عملیات بازار فرابورس با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: مدت اعتبار اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن بانک مسکن در نمادهای معاملاتی «تسه۹۶۱۱۱»، «تسه۹۶۱۲۱»، «تسه۹۷۰۱۱»، «تسه۹۷۰۲۱» و «تسه۹۷۰۴۱» برای نقل و انتقال «خرید و فروش و هبه» در (۱۵ تیر ماه) به اتمام می‌رسد و به همین منظور نمادهای معاملاتی مذکور در پایان معاملات روز یکشنبه (۱۵ تیر ماه) متوقف می‌شود.

اوراق تسهیلات مسکن چیست؟

افرادی که به دنبال دریافت وام مسکن هستند، باید به مدت یکسال مبلغی را نزد بانک سپرده‌گذاری کنند، اوراق تسهیلات مسکن (تسه یا تملی) راهکار جایگزین این سپرده است که امکان دریافت وام مسکن در زمان کوتاهی را فراهم می‌کند.

در این روش متقاضیان باید به یکی از شعب کارگزاری‌ها برای افتتاح حساب مراجعه کرده و بعد از دریافت کد بورسی از طریق سامانه‌های معاملاتی، اوراق تسهیلات مسکن را خریداری کنند.

فرآیند استفاده از اوراق تسهیلات مسکن

افراد پس از دریافت کد بورسی، از طریق سامانه‌های معاملاتی آنلاین اوراق مورد نظر خود را خریداری و دو روز کاری بعد از خرید این اوراق می‌توانند نسبت به دریافت سند اوراق خود جهت ارائه به بانک مسکن یا ملی اقدام کنند.

در صورتی‌که افراد احراز هویت سجام را انجام داده باشند باید به درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه به آدرس www.ddn.csdiran.com مراجعه و بعد از دریافت سند اوراق (برگه سهم) باید آن را برای مهر کردن به کارگزاری مراجعه کنند.

 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =