موفقیت یک شرکت دانش بنیان در تولید و صادرات جت‌پرینتر

تهران-ایرنا- یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی موفق به تولید و صادرات پرینترهای صنعتی موسوم به جت پرینترها شد.

به گزارش روز شنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پرینترهای صنعتی موسوم به جت پرینترها، یکی از دستگاه‌های ضروری در خطوط تولید محصولات مختلف هستند که اطلاعات مورد نظر سازنده مانند بارکد، تاریخ و قیمت را درج می‌کنند. این دستگاه از کشورهای مانند انگلیس و ژاپن وارد می‌شد.

در بسیاری از محصولات، اطلاعاتی مانند بارکد، تاریخ، قیمت و سریال ساخت، دیده می‌شود، این اطلاعات توسط یک دستگاه به نام پرینتر صنعتی (جت پرینتر) حک می‌شود.

احمدرضا حسین زاده مدیرعامل شرکت دانش بنیان فنی و مهندسی پارس چاپگر اسپادانا درباره تولید این محصول در داخل کشور گفت: این شرکت در زمینه دستگاه‌ها و پرینترهای چاپ فعال است. پیش از این، تمام نیاز کشور به دستگاه‌های جت پرینتر از کشورهای مانند ژاپن و انگلیس تامین می‌شد که خرید و تعمیر این دستگاه‌ها، هزینه قابل توجهی به صنایع مختلف تحمیل می‌کرد.

وی افزود: این شرکت، تصمیم گرفت تا نیاز کشور به خارج در این زمینه را برطرف کند، در حال حاضر  حدود 12 مدل جت پرینتر در این شرکت تولید می‌شود. این دستگاه‌ها حدود 40 کیلوگرم وزن دارند و در انواع مدل‌های دستی، اتواماتیک، تک رنگ و دو رنگ، تولید می‌شوند. 

مدیر عامل شرکت دانش بنیان فنی و مهندسی پارس چاپگر اسپادانا یادآور شد: تولید محصولات مختلفی مانند قطعات خودرو، لوله و محصولات غذایی، نیاز به پرینترهای صنعتی (جت پرینترهای) متفاوتی دارند که مخصوص این محصولات تولید می‌شود. این محصول در ایران با یک سوم قیمت مشابه خارجی تولید می‌شود.

حسین‌زاده افزود: این شرکت تاکنون موفق شده  این محصول را به کشورهای مانند افغانستان، ترکیه، آذربایجان و چند کشور آفریقایی صادر کند، به دلیل کیفیت خوب محصول و تفاوت قیمت قابل توجه آن با محصول مشابه خارجی، یک ایرانی که در استرالیا کارخانه تاسیس می‌کرد، از این محصول خریداری کرد تا در واحد تولیدی خود در آن کشور  استفاده کند.

وی ابراز امیدواری کرد نیاز تمام کشور به محصولات حوزه چاپ و نشر و پرینترهای صنعتی را در آینده نه چندان دور، تامین کنیم  تا دیگر نیازی به واردات از خارج از کشور نباشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش