فرماندار ابرکوه : مسوولان نهادهای فرهنگی به اوقات فراغت جوانان توجه کنند

یزد - ایرنا - فرماندار ابرکوه بابیان اینکه غنی سازی اوقات فراغت نوجونان و جوانان از جمله دغدغه های اصلی این روزهای خانواده‌ها در فصل تابستان است، گفت: این موضوع باید به درستی از سوی مسوولان نهادهای فرهنگی شهرستان مدیریت شود، در غیر این صورت آنها بیشترین آسیب اجتماعی را متحمل می شوند.

محمد کاظمی نسب روز شنبه در حاشیه نشست ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان در گفت و گو با ایرنا ، افزود: با آغاز تابستان و تعطیلی مدارس زمان غنی سازی اوقات فراغت آنها نباید صرفا به شرکت در کلاس های آموزشی خلاصه شود، در حالیکه برخی خانواده ها این امر را فقط به معنای حضور در کلاس های آموزشی می دانند.

رییس شورای آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، اظهار کرد: غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان همراه با برنامه ریزی در پیشگیری از آسیب‌ها، ناهنجاری‌های اجتماعی و همچنین اشتغال جوانان بسیار تأثیرگذار است.

کاظمی نسب اظهار کرد: برنامه‌های تابستانی دانش آموزان باید از محتوای متناسب و با نیازهای روز و مهارت آموزی همراه و در اشتغال آینده آنها مفید و مسیر باشد.

رییس کار گروه اشتغال ابرکوه سیل عظیم بیکاران فارغ التحصیل بدون مهارت از مدارس و دانشگاه ها  و نبود ایجاد شغل های مرتبط با رشته تحصیلی جوانان را یکی دیگر از مهم‌ترین چالش های امروز بیان کرد. 

کاظمی نسب با اشاره به اینکه جوانان و نوجوانان در کنار تحصیل باید مهارت های مختلف روز را کسب کنند ، بیان کرد: آنها عمدتاً در اوقات فراغت در کلاس های فشرده با هزینه های زیاد مشغول می شوند که این کار در زمینه شغلی کمکی به آنها نمی کند.

وی با تاکید بر اینکه خانواده ها باید برای فرزندان خود از سنین پایین مهارت و حرفه آموزی را برنامه ریزی کنند، یادآور شد: عمده مشکل فارغ التحصیلان فعلی این است که آموزش های نظری را آموخته اند اما مهارت خاصی را  فرا نگرفته اند.

فرماندار ابرکوه تصریح کرد: امروز جامعه به اشتغال پایدار نیازمند است و با توجه به توسعه فناوری و ایجاد مهارت های مختلف دیگر پشت میزنشینی معنا ندارد و جوانان بایستی از ابتدای تحصیل حرفه آموزی را در برنامه داشته باشند و مسوولان آموزش و پرورش هم بایستی این موضوع مهم را پررنگ تر کنند.

فرماندار ابرکوه با اشاره به اینکه غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان، جوانان و نوجوانان ظرفیت خوبی برای مهارت آموزی است، افزود: فراغت از تحصیل، فرصت خوبی برای ارتقای داشته‌های این ۲ قشر به ویژه در حوزه مهارت‌های زندگی است.

در سال تحصیلی ۹۹- ۹۸ حدود ۱۰ هزار دانش آموز در یک هزار و ۴۰۰ کلاس درس در ۱۰۷ مدرسه ابتدایی شهری و روستایی و دوره اول و دوم متوسطه شهری و روستایی ابرکوه مشغول به تحصیل بودند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =