سیروس گرجستانی، در تئاتر، سینما و تلویزیون صاحب جایگاه بود

تهران- ایرنا- مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت با اشاره به ارزش هنری «سیروس گرجستانی» گفت: او در هر سه حوزه تئاتر، تلویزیون و سینما صاحب جایگاه بود.

 سیدمحمد طباطبایی امروز (شنبه، ۱۴ تیر) در آیین خاکسپاری سیروس گرجستانی در قطعه  هنرمندان بهشت زهرا گفت: سخت است از گرجستانی صحبت کردن کسی که سرشار از زندگی بود همیشه خنده بر لبش بود حتی اگر غم داشت.

وی از مردم خواست به احترام این هنرمند فاصله اجتماعی را رعایت کنند؛ چون او حتی در شرایط غیرکرونایی نمی خواست کسی به زحمت بیافتد.

استاد گرجستانی عضو موسسه در سه حوزه تلویزیون، سینما و تئاتر بود؛ اگر چه جایگاه اصلی او در تئاتر بود و در سه حوزه صاحب جایگاه شد. حسرت برای هنرمندان جدید ماند که هنرنمایی وی را در تئاتر ببینید؛ زیرا اخرین تئاتر او بیش از ۲۰ سال پیش بود.

گرجستانی تنها یک بازیگر نبود هنرمند بود زیرا منش هنرمندی داشت به معنای واقعی کلمه مردمی بود ادای مردمی بودن درنمی اورد و خانواده اش باید به این ویژگی او افتخار کنند.

وی همچنین نزدیکی مزار گرجستانی به منوچهر حامدی (۱۳۱۸ تا ۱۳۷۴) را تبریک گفت و رفتن گرجستانی را ناباورانه خواند.

هنرمندی که تا آخرین لحظات عمرش به ما آموخت

کامران ملکی بازیگر سینما و تلویزیون و عضو خانه سینما مجری مراسم تشییع سیروس گرجستانی گفت: امروز برای بدرقه هندمند بزرگی اینجا گرد آمدیم که تا اخرین لحظات حیاتش به ما آموخت، آموخت چگونه باید لبخند بر لب داشته باشیم در حالیکه گریه می کنیم.
وی افزود: در این چند روز اخیر و در پی خبر درگذشت این هنرمند در فضای مجازی شاهد بازنشر قطعه فیلم ها و آثارش بودیم و در حالیکه می خندیدیم به آثارش گریه می کردیم، او گریه کردن با لبخند را به ما آموخت، مثل تمام عمرش.


ملکی گفت: در شرایط بسیار اسف‌بار حتی سعی کرد ما را بخنداند، در شرایطی که همه دچار مشکلاتی بودند سیروس سعی کرد لبخند بر لب مردم بنشاند تا کمی از اندوه آنها کم شود.
وی گفت: مراسم اطلاع رسانی نشد، اگر قرار بود مراسم بزرگی برای این هنرمند برگزار شود باید در خانه سینما یا تالار وحدت شاهد بودیم، اما موسسه هنرمندان پیشکسوت به احترام مردمی که خود را به قطعه هنرمندان رسانده اند، تلاش کرده تا مراسمی کوچک را در اینجا شاهد باشیم.
ملکی برای روح گرجستانی طلب آرامش و از مردم تشکر کرد.

سیروس گرجستانی هنرمند پیشکسوت تلویزیون و سینما که روز پنجشنبه بر اثر عارضه قلبی دار فانی را وداع گفته بود امروز با حضور خانواده، هنرمندانی چون ابوالفضل پورعرب، افسانه بایگان و فاطمه گودرزی و دوستداران این هنرمند در قطعه بهشت زهرا (س)به خاک سپرده شد.
مرحوم گرجستانی از چهارشنبه شب به علت بیماری قلبی در بیمارستانی در تهران بستری شد و روز پنجشنبه بر اثر سکته قلبی درگذشت.  
علی اکبر محمودزاده گرجستانی با نام هنری سیروس گرجستانی زاده ۲۵ اسفند سال ۱۳۲۳ در بندر انزلی، فعالیت خود را در عرصه تئاتر از سال ۱۳۴۹ آغاز کرد و در سال ۱۳۵۶ وارد تلوزیون و سینما شد.
فعالیت سینمایی او با فیلم فریاد مجاهد به عنوان بازیگر در سال ۱۳۵۸ آغاز شد و پیش از انقلاب در دو فیلم سینمایی با نام‌های بیست سال انتظار و مأمور دو جانبه بازی کرده بود.
از جمله سریال‌های مطرح این بازیگر می‌توان به همکاری‌اش با رضا عطاران در مجموعه متهم گریخت و همچنین ایفای نقش در سریال‌های زن بابا و گاوصندوق اشاره کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =