۱۴ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۰۶
کد خبرنگار: 884
کد خبر: 83843424
۰ نفر

برچسب‌ها

 تسهیل شرایط تهیه اوراق گواهی ظرفیت برای مشترکان صنعت برق

تهران - ایرنا - معاون برنامه‌ریزی شرکت تولید نیروی برق حرارتی گفت: شرایط تهیه اوراق گواهی ظرفیت، تسهیل و مشترکان صنعت برق پس از این می‌توانند به صورت مرحله‌ای تعهد خود را در این خصوص انجام دهند.

به‌گزارش روز شنبه پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو،«حمیدرضا عظیمی»   افزود: مشترکان با قدرت قراردادی بالای پنج مگاوات یا مشترکانی که با درخواست افزایش قدرت، مجموع قدرت قراردادی خود را به بیش از پنج مگاوات افزایش داده و قرارداد آن‌ها با مالک شبکه در بازه زمانی ابتدای سال 1395 تا انتهای سال 1398 مبادله شده باشد، می­‌توانند باتوافق با شرکت‌های برق منطقه­‌ای و توزیع نیروی برق نسبت به ارائه مرحله­‌ای اوراق گواهی ظرفیت متناسب با قدرت قراردادی خود اقدام کنند.

وی ادامه داد: همچنین مشترکانی که از ابتدای امسال با درخواست افزایش قدرت، مجموع قدرت قراردادی خود را به بیش از پنج مگاوات افزایش ‌دهند شامل این موضوع خواهند شد.

عظیمی اظهار کرد:اتصال به شبکه متقاضیان جدید از ابتدای امسال بر اساس ابلاغیه وزیر نیرو ، مشروط به ارائه اوراق گواهی ظرفیت متناسب با قدرت قراردادی به مالک شبکه خواهد بود.

وی گفت: تامین برق مشترکان مشمولی که نسبت به مراجعه، توافق و ارایه اوراق گواهی ظرفیتِ متناسب با قدرت قراردادی خود در مهلت مقرر اقدام نکنند، با توجه به ابلاغ «دستورالعمل اجرایی نحوه انجام تعهد مشترکان جهت ارایه اوراق گواهی ظرفیت»‌قابل تضمین نیست.

عظیمی خاطرنشان کرد: همچنین درصورتی که این مشترکان مشمول طی یک سال از تاریخ 31 شهریور امسال به انجام کامل تعهدات خود در زمینه ارایه گواهی ظرفیت اقدام نکنند، مالک شبکه نسبت به فسخ قرارداد اقدام و معادل ظرفیت آزاد شده را به متقاضیان جدید تخصیص خواهد کرد.
معاون برنامه‌ریزی شرکت تولید نیروی برق حرارتی گفت: امید است مشترکان از فرصت مناسب خرید مرحله­‌ای در نظر گرفته شده برای ایفای تعهدات خود در خصوص ارائه اوراق گواهی ظرفیت حداکثر استفاده را کرده و از برقی مطمئن و پایدار بهره‌مند شوند.

گواهی ظرفیت سندی است قابل مبادله، که با اجازۀ وزارت نیرو مبتنی بر ایجاد ظرفیت نیروگاهی قابل اتکای جدید و یا کاهش قدرت قراردادی مشترکان موجود صادر می‌شود.

واحد گواهی ظرفیت کیلووات بوده که معرف «تعهد تدارک یک کیلووات ظرفیت مطمئن نیروگاهی به‌مدت نامحدود» است.

واگذاری اشتراک جدید و یا افزایش قدرت قراردادی مشترکان مستلزم ارائه میزان متناسبی از گواهی ظرفیت است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =