تویوتا عنوان ارزشمندترین خودروساز جهان را از دست داد

پکن- ایرنا- «تسلا موتورز» تولیدکننده خودروهای برقی آمریکایی با ارزش ۲۱۰ میلیارد دلار، از تویوتا موتور ژاپن پیشی گرفت و ارزشمندترین خودروساز جهان شد.

به گزارش ایرنا از ژاپن تودی، سهام تسلا در بازار سهام نیویورک هفته گذشته در سطح بی سابقه ۱۱۱۹ دلار بسته شد در ۱۲ ماه گذشته بهای سهام این شرکت پنج برابر رشد کرده و از آغاز سال جاری میلادی بیش از ۲.۶ برابر شده است.

پیش از این، مقام با ارزش‌ترین خودروساز جهان به شرکت «تویوتا» تعلق داشت که حالا ارزش آن ۶ میلیارد دلار از شرکت تسلا کمتر شده است.

تسلا موتورز شرکت خودروسازی آمریکایی و تولیدکننده خودروهای برقی و قطعات مورد نیاز ترن‌های برقی است این شرکت همچنین تولید کننده پکیج‌های باتری لیتیم یون برای سایر خودروسازها، نظیر تویوتا و «دایملر آ گ» است.

شرکت تسلا موتورز در سال ۲۰۰۳ تاسیس شد هدف اصلی تسلا تجاری‌ سازی خودروهای برقی است.

خودروسازی تویوتا یک ابر شرکت چند ملیتی سازنده خودرو و ماشین‌آلات مستقر در شهر تویوتا در استان آیچی ژاپن است اولین خط تولید خودرو شرکت تویوتا در سال ۱۹۳۷، راه‌اندازی شد.

پیش از این تویوتا اعلام کرده بود که به دلیل شیوع ویروس کرونا تعدادی از کارخانه های خود را در سراسر جهان تعطیل کرده و شماری از کارمندانش را هم تعدیل کرده بود.

تویوتا همچنین قرار بود با همکاری دو خودرو ساز دیگر این کشور سایت تولید خودروی مشترک به ارزش ۱.۶ میلیارد دلار در آمریکا راه‌اندازی کنند اما با همه‌گیری کووید-۱۹ این برنامه آن‌ها به تاخیر افتاد.

حالا این شرکت‌ها اعلام کرده‌اند که با تاخیر چند ماهه، تولید این سایت را از اواسط سال ۲۰۲۱ آغاز خواهند کرد کارشناسان می گویند تاخیر در راه‌اندازی این خط تولید جدید، شرکت تویوتا را در موقعیت ضعیفی قرار می‌دهد که بعد از آن، به سادگی نمی‌تواند به بازار فروش شمال آمریکا بازگردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =