۱۴ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۰۵
کد خبرنگار: 851
کد خبر: 83843412
۰ نفر

برچسب‌ها

قلم باید نگارنده درد مردم باشد

رشت-ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان بیان کرد: قلم باید نگارنده درد باشد وگرنه ره به جایی نخواهد برد و تقدس قلم نیز از همین روی است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، فیروز فاضلی روز شنبه در آئین پاسداشت روز قلم در گلزار شهدای رشت افزود: همه کارهایی که انجام می شود اگر در راستای مدارا با مردم نباشد ره به جایی نمی برند و قلم  زبان همه دردهایی است که در نهادهای اجتماعی ایجاد شده است.
وی اظهار داشت: برای همین بزرگانی که ماندگار شدند ، آنانی بودند که درد انسانیت ، جامعه و مردم داشتند و حد فاصل بین خدا و مردم شدند.
وی بیان کرد: شهید آوینی ماندگار شد چون قلم داشت و توانست از درد مردم بگوید ؛لذا قلمی پایدار می ماند که بیان درد را با خلاقیت بیامیزد و این چیزیست که کم داریم .
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان افزود:آنچه قلم آوینی را مانا کرد قلم پردرد او و بازنمایی هنرمندانه اش بود.
فاضلی تصریح کرد: قلم اگر با هنر پیوند نخورد وقایع نگاریست و  توصیه من به بنیاد شهید اینست که وصیت نامه های شهدا و درد دل جانبازان را بن مایه ببینند و آن را با نوآوری و خلاقیت بازآفرینی کنند.
در پاسداشت روز قلم و چهلمین سال آغاز دفاع مقدس، جمعی از متولیان فرهنگ و هنر استان در گلزار شهدای رشت حضور یافته و نسبت به شهدای این مرزو بوم ادای احترام کردند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =