دستیابی به مدل تربیت اسلامی دانشگاهی از طریق مرکز تربیت معلم مبلغ

تهران- ایرنا- معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه آموزش و پرورش گفت: مرکز تربیت "معلم مبلغ" در قم بخشی از دانشگاه فرهنگیان است و از طریق این مرکز می‌توانیم به مدل تربیت اسلامی، به شکل دانشگاهی برسیم و این مدل را به سایر نقاط کشور تعمیم دهیم.

به گزارش روز شنبه پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاری های آموزش و پرورش، نشست مشترک مسئولان معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه با انجمن تعلیم و تربیت اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد.  

حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن نبوی در نشست مشترک اعضای هیات مدیره انجمن تعلیم و تربیت اسلامی گفت: حوزه های علمیه می بایست دستاوردهای علمی خود را با عرصه عملی و اجتماعی ارتباط داده و مطابق با وضعیت فرهنگی کنونی آنها را تنظیم و منتشر کند.

عضو ستاد همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش گفت: حوزه علمیه باید برای کودکان و نوجوانان جامعه برنامه داشته باشد. بر اساس مطالعات انجام گرفته، میانگین بقای تربیتی روی کودکان تا بیش از ۶۰ سال است.

وی اظهار داشت: حوزه علمیه می بایست با نهادهای مربوط به تربیت کودکان و نوجوانان، ارتباط قوی برقرار کند تا از این طریق، روحانیت، در تعلیم و تربیت دینی و فرهنگی دانش آموزان سهم بسزایی داشته باشد.

نبوی با بیان این که اصلی ترین نهاد رسمی مربوط تعلیم و تربیت وزارت آموزش و پرورش است، افزود: مرکز تربیت "معلم مبلغ" در قم تأسیس شده که به عنوان بخشی از دانشگاه فرهنگیان است.

وی ادامه داد: حوزه علمیه می تواند در این مرکز محتوای علمی و تربیتی خود را به اشتراک بگذارد و در اختیار معلمین آینده قرار دهد. از طریق همین مرکز می توانیم به مدل تربیت اسلامی، به شکل دانشگاهی برسیم و این مدل را به سایر نقاط کشور تعمیم دهیم.

عضو ستاد همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش گفت: مهمترین کاری که حوزه باید انجام دهد، سرمایه گذاری روی آموزش و پرورش است. کتاب هایی که از سوی حوزه علمیه تدوین شده، از نظر کارشناسی، استاندارد و دقیق است. 

معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه گفت: بستری از سوی حوزه علمیه با همکاری وزارت آموزش و پرورش فراهم شده تا معلمینی در تراز انقلاب اسلامی تربیت شوند و این امر یکی از برکات تحقق سند تحول بنیادین است. 

نبوی از هیأت رئیسه و اعضای انجمن علمی تعلیم و تربیت اسلامی حوزه علمیه خواست رئوس فعالیت‌هایی را که باید در آموزش و پرورش انجام شود، تهیه و تدوین کند و با تولید محتوای علمی و تربیتی برای پرورش معلّمین توانمند، حوزه علمیه و آموزش و پرورش را یاری کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =