واگذاری برگزاری آزمون‌ها به صورت حضوری یا مجازی به مسوولان استانی

تهران-ایرنا- رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی از تصمیم این دانشگاه برای برگزاری آزمون‌های پایان ترم به صورت مجازی خبر داد و گفت: به دلیل این که شرایط استان‌ها در شیوع کرونا یکسان نیست برپایی آزمون‌ها حضوری یا مجازی به مسوولان استانی واحدها و ستاد مقابله با کرونا استان‌ها سپرده شد.

محمدحسین امید امروز - شنبه - در نشست خبری اظهار داشت: با اوج گیری بیماری کرونا دانشگاه جامع علمی کاربردی به برگزاری آزمون ها به صورت مجازی تصمیم گرفت اما از آنجا که وضعیت تمامی استان ها در شیوع ویروس کرونا یکسان نیست، وضعیت برگزاری آزمون ها به صورت حضوری یا مجازی به مسوولان استانی واحدها و همچنین مسوولان ستاد مقابله با کرونا در آن استان سپرده شد.  
وی افزود: برگزاری آزمون های علمی کاربردی از هفته آینده ۲۱ تیرماه ۹۹ آغاز می شود و تا ۱۷ مرداد ماه به مدت یک ماه ادامه دارد.
رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی ادامه داد: این دانشگاه در سال های اخیر اقدام به برگزاری برخی آزمون ها به صورت متمرکز و سراسری کرده است. این آزمون ها نیز امسال برای تمامی دانشجویان به صورت سراسری، مجازی برگزار می شود.

وضعیت برگزاری آزمون دروس علمی 
امید همچنین درباره وضعیت برگزاری آزمون های دروس عملی گفت: امکان برگزاری آزمون دروس عملی به صورت مجازی وجود ندارد از این رو، در استان های وضعیت سفید کلاس های عملی آغاز شده و اگر استاد سرفصل ها را به پایان رساند، امکان برگزاری آزمون عمومی حضوری وجود دارد اما در استان های وضعیت قرمز، وضعیت دروس عملی ناتمام باقی می ماند و امکان برگزاری این آزمون ها تا پایان شهریور ماه وجود دارد.

وی از مساعدت مسوولان این دانشگاه با دانشجویان خبر داد و خاطرنشان کرد: اگر دانشجویی به دلایل موجه با گواهی و عذرموجه امکان شرکت در آزمون های مجازی را نداشته باشد، شرایط برگزاری آزمون با تاخیر و به صورت جداگانه برای وی فراهم می شود.  

حال خوب دانشگاه علمی کاربردی 
رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی همچنین گفت: امروز حال دانشگاه جامع علمی کاربردی خیلی خوب است و در وضعیت مناسبی به سر می بریم.
امید تصریح کرد: در سال تحصیلی -۹۹-۹۸، این دانشگاه ۱۵۹ هزار و ۸۳۰ داوطلب را پذیرش کرد. این یعنی، افزایش ۲۰ درصدی پذیرش داوطلبان نسل به سال قبل.
وی یادآور شد: ۹۰ هزار و ۳۹ نفر از این پذیرش ها در مقطع کاردانی و ۶۹ هزار و ۷۹۱ نفر در بخش کارشناسی صورت گرفته است.

آغاز ثبت نام سال تحصیلی جدید از شهریور ۹۹
امید افزود: ثبت نام متقاضیان سال جدید تحصیلی به دلیل شرایط کنونی دیرتر و از ۴ شهریور ماه ۹۹ آغاز می شود. داوطلبان دوره کاردانی ۴ تا ۱۱ و داوطلبان دوره کارشناسی نیز ۱۱ تا ۱۷ شهریور می توانند در دانشگاه ثبت نام کنند.
وی با پیش بینی افزایش داوطلبان در سال تحصیلی جدید عنوان کرد: امسال به دلیل شرایط شیوع کرونا هر داوطلبی ترجیح می دهد که در استان سکونت خود به دانشگاه برود از این رو پیش بینی می کنیم که تعداد داوطلبان افزایش یابد.

رصد وضعیت اشتغال
رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی از رصد وضعیت شغلی دانش آموختگان این دانشگاه در سه سال خبر داد و گفت: میزان دانش آموختگان شاغل دانشگاه در این سه سال از ۶۵ درصد به ۸۵ درصد رسید که از این میان بخشی شاغل بوده و بخشی شاغل نبودند.
امید تصریح کرد: همچنین تعداد افرادی که در رشته های مرتبط خود به اشتغال مشغول شده اند از ۲۲ درصد به ۳۳ درصد افزایش یافته است.
وی تاکید کرد: این آمارهای در حالی است که در سال ۹۸، بیش از ۹۳ درصد از ورودی های دانشگاه علمی کاربردی شاغل نبودند.

فعالیت مدرسه تابستانه علمی کاربردی
رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی در باره راه اندازی نخستین مدرسه تابستانی کسب و کار در دانشگاه جامع به صورت مجازی نیز عنوان کرد: در تابستان سال ۹۹ مدرسه کسب و کار جامع را به صورت مجازی برگزار می کنیم. شرکت برای تمامی افراد در این دوره ها مجاز است.
امید گفت: کلاس های مدرسه تابستانه علمی کاربردی از ۲۵ تیرماه در چهار کلاس مختلف آغاز شده و ۱۰ ساعت فشرده در زمینه های مختلف کسب و کار آموزش داده می شود.
وی افزود: این دانشگاه در اقدامی تازه نیز آزمون های تعیین علاقه شغلی برگزار می کند. در این آزمون متقاضیان می توانند به پرسش هایی پاسخ دهند که به فرد گفته می شود استعداد و علاقه مندی وی در کدام رشته است و بهتر است در کدام رشته فعالیت کند.
رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی از تمامی شرکت های دانش بنیان و سایر شرکت هایی که امکان برگزاری آزمون های مجازی را دارند برای همکاری در برگزاری آزمون های این دانشگاه دعوت کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha