یکهزارو ۷۲۰ میلیارد ریال برای توسعه روستاهای کهگیلویه و بویراحمد هزینه شد

گچساران- ایرنا- مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: یکهزارو ۷۲۰ میلیارد ریال در دولت تدبیر و امید در زمینه‌های مختلف برای توسعه روستاهای این استان هزینه شد.

دارا کریمی نژاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این اعتبار از سوی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها کشور اختصاص و در زمینه بهبود زیرساخت های رفاهی روستاهای این استان از جمله زیرسازی، آسفالت، راه روستایی و روشنایی هزینه شده است.

وی بدون اشاره به آمارگفت: با توجه به تحریم ها، تهدید، فشارهای اقتصادی اعتبارات دهیاری های این استان در دولت تدبیر و امید ۷۷ درصد افزایش یافت.

کریمی نژاد اظهار داشت: بیش از یکهزارو ۶۴۳ روستای دارای سکونت در استان وجود دارد که ۷۲۱ روستای آن دارای جمعیت بالای ۲۰ خانوار است.

وی بیان کرد: ۴۴ درصد دهیاری ها این استان معادل۲۶۳ مورد در دولت تدبیر و امید تاسیس شد.

 مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از ۵۹۸ دهیاری در این استان وجود دارد که از این تعداد ۹۳ درصد معادل ۵۶۰ نفر مرد هستند.

کریمی نژاد با بیان اینکه این استان به لحاظ جمعیت روستایی رتبه چهارم کشور را داراست، گفت: ۴۴ درصد از جمعیت کهگیلویه و بویراحمد معادل ۳۱۵ هزارو ۴۷۶ نفر در روستاها سکونت دارند.

وی با بیان اینکه ۲ هزار و ۵۸ عضو شورای اسلامی روستایی در استان وجود دارد، گفت: تعداد بانوان عضو شورا ۹۸ نفراست.

کریمی نژاد گفت: دهیاران علاوه بر اقدامات گسترده در جهت توسعه عمرانی، اقتصادی و فرهنگی اجتماعی روستاها در مواقع بحرانی همچون آتش سوزی ، سیل و کرونا فعالیت می کنند.

وی به  ماشین آلات واگذار شده در دولت تدبیر و امید به دهیاری‌ها اشاره کرد و تصریح کرد: ۱۴۸ دستگاه خودرو حمل پسماند، ۹ دستگاه بیل بکهو، هفت مینی لودر و ۹ خودرو آتش نشانی در دولت تدبیر و امید در این استان به دهیاران واگذار شد.

وی افزود: تلاش‌ دهیاران و شوراهای روستایی در جهت عمران و آبادانی و توسعه پایدار روستاها ست.

کهگیلویه و بویراحمد با ۷۲۳ هزار نفر جمعیت یک درصد مساحت کشور را در اختیار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =