طرح آبرسانی به شهر فارغان حاجی‌آباد ۶۰ درصد پیشرفت دارد

بندرعباس- ایرنا- مدیرامور آب و فاضلاب شهرستان حاجی‌آباد میزان پیشرفت عملیات آبرسانی به روستای مزرعه و شهر فارغان با اعتباری افزون بر ۲۰میلیارد ریال را ۶۰درصد اعلام کرد.

محمد میرزاده روز شنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: در اجرای این طرح یک حلقه چاه جدید حفر و هفت هزار و ۱۰۰ متر لوله‌گذاری انجام می‌شود.

وی افزود: برای ذخیره مناسب آب و پمپاژ آب نیز یک مخزن ۱۰۰ متر مکعبی در اجرای این طرح احداث خواهد شد.

مدیر امور آب و فاضلاب حاجی‌آباد بیان داشت: در در راستای سرعت‌بخشی به بهره‌برداری از این طرح تا کنون ۴۰۰ متر شبکه برق‌رسانی انجام شده است.

به گفته میرزاده، با تکمیل خط جدید انتقال و حفر یک حلقه چاه مشکل تامین آب مزرعه و شهر فارغان مرتفع می‌شود.

وی اضافه کرد: در گذشته آب شهر فارغان و روستای مزرعه از چاه‌های زیر پوشش صورت می‌گرفت که به علت خشک‌سالی ظرفیت آبدهی آن کاهش یافت.

شهرفارغان در ۷۵ کیلومتری شهرستان حاجی آباد و در ۲۳۵ کیلومتری شمال شرق مرکزی هرمزگان قرار دارد.

طرح آب‌رسانی به روستاهای لرد آبدوان، دولخی شهدادی و شهرک روستای سرچاهان نیز از نیمه اردیبهشت امسال آغاز شده است که با اجرای این طرح آبرسانی ۱۶۲ خانوار از آب شرب سالم بهره‌مند می‌شوند.

مدیر آب و فاضلاب حاجی‌آباد ۲۰اردیبهشت امسال اعلام کرد: هم‌چنین ۲ باب مخزن ۵۰ متر مکعبی جدید برای تامین آب روستاهای لرد آبدوان و دولخی شهدادی احداث می‌شود.

طبق سرشماری سال ۹۵ استان هرمزگان دارای یک میلیون و ۷۷۶ هزار و ۴۱۵ نفر جمعیت است که حدود نیمی از آنها در روستاها زندگی می کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =