پیست موتور سواری قزوین ساماندهی می‌شود

قزوین- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: با ساماندهی و ایجاد پیست مناسب در یکی از مناطق استان می‌توانیم قزوین را به قطب ورزش موتورسواری و اتومبیلرانی کشور تبدیل کنیم.

منوچهر حبیبی روز شنبه با اعلام این خبر افزود: هیات اتومبیلرانی و موتورسواری قزوین جایگاه ویژه‌ای در کشور دارد و این هیات می‌تواند برند ورزش استان در کشور باشد.

وی با بیان اینکه ارتقا، ساماندهی و استاندارد نمودن پیست موتورسواری در برنامه استان است، اظهار داشت: این ورزش هیجانی مورد استقبال فراوان مردم واقع شده است و برای امنیت ورزشکاران، تماشاگران و علاقه‌مندان در نظر داریم مکان مناسبی جهت پیست موتورسواری استان پیش‌بینی کرده و اقدامات لازم جهت ساماندهی و استاندارد نمودن آن انجام دهیم.

حبیبی با اشاره به برخی مسایل و مشکلات پیست فعلی موتورسواری در جاده قزوین – الموت، افزود: در حال حاضر، پیست موتور سواری استان غیر استاندارد، کوچک و محدود بوده و از طرفی مشکلات ترافیکی خاص خود را دارد و مورد اعتراض زیادی واقع شده است.

معاون استاندار قزوین تصریح کرد: هم اکنون کمیته‌ای با مدیریت فرماندار شهرستان قزوین و عضویت ورزش و جوانان، رییس هیات موتورسواری استان، نیروی انتظامی، منابع طبیعی و اداره راه و شهرسازی ماموریت دارند که ظرف مدت یک هفته مکان‌های پیشنهادی را برای احداث پیست، شناسایی و معرفی کنند.

حبیبی خاطرنشان کرد: هیات موتورسواری و اتومبیلرانی قزوین علاوه بر فراهم سازی اوقات خوش و مفرح برای مردم و دوستداران ورزش، در راستای کمک به مدیریت بحران استان در مواقع بحرانی، آتش‌سوزی‌ها ، سیل و... اقدام کرده و در کنار مجموعه مدیریت بحران استان اقدامات قابل توجهی را انجام داده است.

استان قزوین حدود هزار و ۵۰۰ موتورسوار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =