هشدار هواشناسی آذربایجان‌غربی نسبت به طغیان رودخانه‌ها

ارومیه- ایرنا- رییس اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی‌شدن رودخانه‌ها طی ساعات آینده در استان دور از انتظار نیست.

مهدی صابری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: انجام اقدامات به‌موقع در خصوص آبگرفتگی معابر شهری و اجتناب از تردد در حاشیه رودخانه‌ها از ضرورت‌هایی است که باید رعایت شود.

وی با اشاره به لزوم رعایت نکات ایمنی توسط شهروندان و قرار نگرفتن در کنار مسیل‌ها افزود: تا خروج سامانه بارشی احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی ‌شدن رودخانه‌ها و احتمال سقوط اشیا در اثر وزش باد طی ساعات آینده در استان دور از انتظار نیست و لازم است شهروندان در ترددهای خود نکات ایمنی را در نظر بگیرند.

رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی اظهار داشت: رگبار متناوب باران همراه با رعد و برق و وزش باد برای روزهای شنبه و یکشنبه در استان پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه وقوع رگبارهای پراکنده طی روز جمعه در چالدران گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته پلدشت با ۳۳ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرمترین شهر استان بود و تکاب با ۱۰ درجه بالای صفر خنک‌ترین شهر استان لقب گرفت.

آذربایجان‌غربی از استان‌های شمال‌غربی کشور است که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان حدود ۳۴۰ میلی‌متر است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =