۲۳ هزارو ۵۵۰ تن گندم از کشاورزان باغملک خریداری شد

اهواز - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی باغملک گفت: ۲۳ هزار و ۵۵۰ تن گندم با پایان فصل برداشت در سال زراعی جاری از کشاورزان این شهرستان خریداری شد.

جلال غریبوند روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با  بیان اینکه فصل برداشت محصولات کشت پاییزه در باغملک به پایان رسید افزود: در سال زراعی جاری ۲۰ هزار و ۵۰۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی باغملک به کشت گندم اختصاص یافت.

وی اظهار داشت:با توجه به اینکه کشاورزان مقداری از محصول گندم را برای مصرف بذری، خوراک دام و مصرف شخصی نزد خود نگهداری می‌کنند، رقم تولید گندم باغملک امسال بیش از ۳۸ هزار تن برآورد می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی باغملک از برداشت ۲ هزار و ۶۵۰ تن محصول کلزا از مزارع این شهرستان خبرداد و گفت: در سال زراعی جاری ۲ هزار و ۳۰۰ هکتار از اراضی این شهرستان به کشت محصول استراتژیک کلزا اختصاص یافت.

وی با اشاره به برداشت ۲۲ هزار تن جو در باغملک گفت: ۱۷ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی باغملک زیر کشت جو رفت که محصول برداشتی به صورت خودمصرفی بین کشاورزان و دامداران استفاده می‌شود.

غریبوند گفت: گندم و کلزای خریداری شده در سال زراعی گذشته در باغملک به ترتیب ۲۴ هزار تن و سه هزار تن بود که دلیل کاهش نسبی برداشت نیز علاوه بر مسائل فنی و میزان بارش به آفت‌هایی مانند زنگ زرد گندم‌ برمی‌گردد.

باغملک با بیش از۴۰ هزار هکتار زمین کشاورزی  از شهرستان‌های مهم تولید محصولات کشاورزی در خوزستان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha