۱۵ تیر ۱۳۹۹،‏ ۷:۴۵
کد خبرنگار: 2191
کد خبر: 83843298
۱ نفر

برچسب‌ها

محیط زیست سبزوار نیاز به ۲۰ محیط‌بان دارد

سبزوار- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست سبزوار گفت: بر اساس استانداردهای بین‌المللی، مناطق حفاظت شده این شهرستان با کمبود ۲۰ محیط‌بان مواجه است.

حمیدرضا صادقی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سبزوار دارای ۲ منطقه حفاظت شده "شیراحمد" و "پروند" به مساحت ۳۹ هزار هکتار است که حدود ۲۰ محیط‌بان از این مناطق حفاظت می‌کنند.
وی ادامه داد: بر اساس استانداردهای بین‌المللی باید به ازای هر هزار هکتار یک محیط‌بان وجود داشته باشد که در سبزوار به ازای هر ۲ هزار هکتار یک محیط‌بان وجود دارد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست سبزوار گفت: به رغم کمبود نیروی محیط‌بان، واحدهای محیط‌بانی و پایش و گشت‌های مستمر در سبزوار افزایش چشمگیر یافته است.
قوچ و میش، کل و بز، آهو و روباه، کاراکال و گربه وحشی، شغال، مار شاخدار، مار جعفری، بزمجه و پرندگانی چون بالابان، عقاب طلایی، کبک، باقرقره شکم سیاه و زاغ بور از گونه‌های شاخص جانوری منطقه پروند و شیراحمد سبزوار محسوب می‌شوند.
شهرستان‌های سبزوار و داورزن دارای ۲ منطقه حفاظت شده شیراحمد و پروند با مساحت ۳۹ هزار هکتار و ۲ منطقه شکارممنوع ریوند و کمرقلعه با مساحت ۱۰۸ هزار هکتار است.
سبزوار  در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =