برنامه‌های اوقات فراغت دانش آموزان قزوین در بستر فضای شاد دنبال می‌شود

قزوین- ایرنا- معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان قزوین از برگزاری برنامه‌های اوقات فراغت دانش آموزان در شبکه شاد و آماده سازی ۴۱۶ پایگاه تابستانی در بخش‌های مختلف علمی، فرهنگی، هنری و مذهبی خبر داد.

حجت الاسلام علی انصاری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شعار امسال پایگاه‌های تابستانی اوقات فراغت "هر دانش آموز یک مهارت " است و با توجه به شیوع بیماری کرونا بیشتر برنامه‌ها در فضای مجازی برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به تولید محتوا در این زمینه، اظهار داشت: فایل‌های آموزشی متعددی در رشته‌های مختلف برای اوقات فراغت دانش آموزان تولید شده و آماده بارگذاری در پایگاه‌های تابستانی مدارس است تا بتوانیم اوقات فراغت پرباری را برای دانش آموزان فراهم کنیم.

حجت الاسلام انصاری با بیان اینکه هر ساله ۲۰ درصد دانش آموزان در کلاس‌های تابستانی شرکت می‌کنند، اظهار داشت: اوقات فراغت به عنوان یک فرصت می‌تواند زمینه ساز پذیرش مسوولیت‌های اجتماعی و موجب رشد همه جانبه شخصیت دانش آموزان و نوجوانان باشد.

این مسوول ادامه داد: با توجه به شیوع بیماری کرونا کلاس‌های اوقات فراغت به دور از هر گونه تجمع برگزار خواهد شد ولی در شهرهای دارای وضعیت سفید از نظر شیوع بیماری کرونا برخی از کلاس‌های آموزشی به صورت حضوری و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

وی یاد آور شد: در حال حاضر بیش از ۶۰ درصد دانش آموزان در شبکه شاد فعال هستند و این موضوع، فرصت مناسبی برای ارایه برنامه‌های فرهنگی با موضوعات متنوع است.

حجت الاسلام انصاری تاکید کرد: آموزش و پرورش قزوین دارای ۲۳ کانون فرهنگی و تربیتی، ۱۴  دارالقرآن، سالن‌های ورزشی و پژوهش سراهایی است که به عنوان یک ظرفیت موثر در جهت برپایی پایگاه‌های اوقات فراغت فعالیت می‌کنند.

استان قزوین دارای ۲۴۰ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی است .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =