۱۴ تیر ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۰۳
کد خبرنگار: 1224
کد خبر: 83843187
۰ نفر

برچسب‌ها

بیشترین درصد مبتلایان به کرونا در شیروان زن هستند

بجنورد- ایرنا- سرپرست شبکه بهداشت و درمان شیروان گفت: ۵۵ درصد مبتلایان به کرونا در این شهرستان ۱۵۷ هزار نفری خراسان شمالی را زنان تشکیل می‌دهند.

دکتر سیده معصومه هاشمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بیشتر موارد عفونت های حاد و شدید تنفسی در دو گروه سنی ۳۰ تا ۴۰ و بالای ۶۰ سال دیده شده  است.

وی با بیان اینکه همچنین میانگین سنی افراد فوت شده گروه سنی ۷۰ سال هستند،  گفت: ۷۳ درصد موارد ابتلا به کووید ۱۹ در سطح شهر و ۲۷ درصد در سطح روستاهای این شهرستان مشاهده شده است.

هاشمی افزود: عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و بی توجهی به توصیه‌های خودمراقبتی، می‌تواند موج دوم شیوع ویروس را در سطح شهرستان شیروان با شدتی بیشتر و مرگبارتر از ماه های پیش رقم بزند که از عموم مردم شهرستان تقاضا داریم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به سلامت خود و جامعه کمک کنند.  

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شیروان گفت: در روزهای اخیر جلسه ارزیابی همه گیری بیماری کرونا ویروس با حضور تمامی اعضای این کارگروه به منظور بررسی علمی اپیدمیولوژی این بیماری برگزار شد تا اقدامات و پیشگیری های لازم صورت گیرد.  

 هاشمی با قدردانی از زحمات تمامی کادر ستادی، بهداشتی و درمانی شهرستان در پیشگیری، مقابله و درمان بیماری کرونا در شهرستان افزود: با توجه به بررسی مولفه های اپیدمیولوژی ارزیابی شده در این نشست و پیش بینی های آتی بیماری کرونا در شهرستان همچنان بر، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و توجه ویژه به توصیه ها و رعایت موازین بهداشتی توسط مردم در اجتماع و زندگی عادی تاکید جدی شده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: وضعیت استان از نظر شیوع ویروس کرونا در مقایسه با دو هفته گذشت رو به افزایش بوده است.

دکتر سیداحمد هاشمی افزود:  شهرستان های فاروج، شیروان، بجنورد و جاجرم  در حالت نارنجی هستند و اسفراین، گرمه، راز و جرگلان نیز زرد و مانه و سملقان نیز در وضعیت سفید قرار دارد.

شیروان به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =