حمایت دولت سبب افتتاح سالانه بیش از ۱۰هزارمیلیارد تومان طرح در کرمان شد

کرمان - ایرنا - به گفته رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با تلاش های انجام شده و توجه ویژه دولت از سال ۹۶ تاکنون بطور میانگین هرسال بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان در حوزه صنعت و معدن در این استان افتتاح طرح داشته‌ایم.

مهدی حسینی‌نژاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به سالروز صنعت و معدن و اقدامات دولت تدبیر و امید در خصوص توسعه اقتصادی استان کرمان افزود: اقدامات در محورهای یاد شده، به صورت هفتگی تا رسیدن به اهداف جهش تولید در این استان رصد و پایش می‌شود.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه سال ها است که مقام معظم رهبری مباحث مربوط به تولید را در شعار سال مد نظر دارند و به مباحث اقتصادی توجهی ویژه می کنند، در استان کرمان سند برنامه ششم توسعه را در راستای این نام گذاری ها و ظرفیت های استان کرمان برنامه ریزی کردیم و تلاش داریم در تدوین این سند ظرفیت های استان و مباحث مربوط به اقتصاد مقاومتی، جهش تولید و سیاست های کلان اقتصادی نظام و وزارت صنعت، معدن و تجارت را مورد توجه قرار دهیم لذا یک سند کاربردی تدوین کردیم که با حرکت بر اساس این محورها، خوشبختانه نتایج آن امروزه در استان کرمان مشاهده می‌شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: سال ۹۶ بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان، سال ۹۷ بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان، سال ۹۸ بیش از ۱۳ هزار میلیارد تومان و سال ۹۹ به میزان ۲۰ هزار میلیارد تومان افتتاح داریم که چهار هزار میلیارد تومان از آن در ابتدای سال با حضور رییس جمهوری محقق شد.
حسینی‌نژاد افزود: عمده این افتتاح ها در حوزه صنایع معدنی و ایجاد ارزش افزوده در حوزه مس، سنگ آهن و کرومیت و زغال سنگ بوده است.

وی بیان داشت: در حوزه مس به‌نحوی عمل کردیم که در تولید کاتد، کنستانره و آند رتبه نخست کشور را داریم و استان کرمان توجهی ویژه به توسعه پایدار دارد لذا سعی کردیم که از ظرفیت های این استان به نحوی بهره برداری کنیم که سازگاری با محیط زیست داشته باشد.

حسینی نژاد گفت: بسیاری از افتتاح های جدید در حوزه مس و فولاد سازگار با محیط زیست و یا طرح هایی در جهت کاهش میزان آلایندگی معادن بوده است.

وی اظهار داشت: سرمایه گذاری های استان کرمان با توجه به اسناد بالادستی و سیاست های اقتصاد مقاومتی و برنامه ششم توسعه عموما صنایع معدنی بود که بالای ۴۰ هزار میلیارد تومان به قیمت سال ۹۵ و اکنون بالای ۱۶۰ هزار میلیارد تومان ارزش ریالی طرح هایی است که افتتاح شده و یا در حال افتتاح هستند.

استان کرمان قطب اقتصادی معدنی کشور در زمینه های مس ، سنگ آهن و زغالسنگ بشمار می رود طوری که درآمد حاصله از این معادن توانسته بخشی از کمبود درآمد نفتی را طی این سال های تحریم  در اقتصاد جبران کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =