آتش بی‌احتیاطی دامن بوستان‌های شهری بجنورد را گرفت

بجنورد- ایرنا- مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بجنورد از وقوع سه فقره آتش‌سوزی در محدوده بوستان‌های شهری و سوختن بخشی از پوشش گیاهی و علف‌های هرز آن خبر داد.

مجید گریوانی، جمعه‌شب در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این آتش‌سوزی ها در ناحیه بوستان دوبرار، بش قارداش و نیز بوستان جاوید روی داد که علت اصلی تمامی آنها بی احتیاطی شهروندان در آتش زدن علف های هرز و رها کردن آن بوده است.

وی با اشاره به عملیات ماموران آتش نشانی برای مهار این آتش ها، افزود: بر اثر این آتش سوزی ها حدود ۲ هزار متر مربع از مراتع اطراف بوستان بش قارداش در مجاورت استخر بانوان و نیز ۲۰۰ متر از محدوده بوستان های دوبرار و پارک جاوید سوخت.

وی خاطرنشان کرد: بارندگی های امسال که با نظم خوبی نیز همراه بود باعث رشد علفها و پوشش متراکم گیاهی در بسیاری از نقاط و پارک‌ها شد که احتمال بروز آتش سوزی در آن را به دنبال خشک شدن این علف ها افزایش داده است.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بجنورد گفت: در سال جاری به ویژه یین روزها شاهد تعداد زیادی حوادث آتش سوزی در مراتع و عرصه های داخل و بیرون شهر هستیم که مهار آن زحمت و هزینه زیادی را به این سازمان تحمیل می کند.
گریوانی از مردم خواست در صورت امکان علف های هرز اطراف منازل خود را برچیده و از آتش زدن آن پرهیز کنند تا احتمال بروز آتش سوزی گسترده و انتقال آن به منازل و پارک ها به حداقل برسد.

در بهار پارسال ۱۵۷ فقره آتش سوزی در شهرستان بجنورد رخ داده بود که این رقم در بهار امسال به ۲۷۲ مورد افزایش یافته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =