۶۰ درصد محصول بادام شهرستان سامان به کشور هند صادر می‌شود

شهرکرد- ایرنا- فرماندار سامان گفت: ۶۰ درصد تولیدات بادام این شهرستان که رقم مامایی است به صورت مستقیم به کشور هند صادر می‌شود.

کمال اکبریان روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: شهرستان سامان قطب تولید بادام در کشور به شمار می‌رود که بیشترین صادرات بادام را به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: این موقعیت منحصربه فرد سبب شده تا موضوع ایجاد نخستین شهرک تخصصی بادام کشور در این شهرستان مطرح شود و با همکاری دستگاه‌های مربوطه به زودی عملیات اجرایی این شهرک آغاز می‌شود.

اکبریان، برندسازی از بادام این شهرستان را از مهمترین برنامه‌های در دستور کار اعلام کرد و گفت: بهترین بادام مامایی جهان از این منطقه است از همین رو برندسازی را در اولویت برنامه‌ها خود قرار داده‌ایم.

فرماندار سامان، از تدوین راهکارهای حمایتی از صادرکنندگان بادام خبر داد و افزود: در تلاش هستیم تا با ایجاد زیرساخت‌های صنایع تبدیلی و تکمیلی هم از صادرکنندگان و هم از باغداران پرتلاش حمایت کنیم.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری با تولید ۲۴ هزار تن در سال معادل ۲۰ درصد بادام باکیفیت کشور، در ۱۲ سال اخیر بطور متوالی بیشترین تولید بادام آبی کشور را به خود اختصاص داده است.

بادام مامایی، شاهرودی ۱۲، ربیعی، بادام سفید و سایر ارقام شاهرودی از ارقام اصلی بادام این استان به شمار می‌رود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =