تیم‌های ویژه بازرسی کرونا در چهارمحال و بختیاری فعال شد

شهرکرد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری با اشاره به تشدید نظارت‌های مقابله با شیوع ویروس کرونا در این استان گفت: تیم‌های ویژه بازرسی از روز شنبه ۱۴ تیرماه فعالیت خود را آغاز کردند.

مجید شیرانی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این تیم‌ها نسبت به نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تمامی صنوف، مراکز ارائه خدمات عمومی و ادارات و دستگاه‌های دولتی سخت‌گیرانه عمل می‌کنند و چنانچه با تخلفی روبرو شوند، فرایند تعطیلی و پلمب آن مرکز را وارد مرحله اجرایی می‌کنند.

وی افزود: این تیم‌ها در گام نخست نسبت به تخلفات احتمالی تذکر می‌دهند اما چنانچه تذکرات بی‌نتیجه بماند نسبت به تعطیلی محل متخلف اقدام می‌شود.

شیرانی تصریح کرد: بر اساس مصوبه نشست اخیر ستاد استانی مقابله با کرونا تمامی مدیران دستگاه‌های اجرایی مکلفند تا نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی در نهاد مربوطه نظارت کنند و در این رابطه مسئول هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری با اشاره به فعال شدن پویش استفاده همگانی از ماسک در استان، خاطر نشان کرد: از ۱۵ تیر ماه استفاده از ماسک الزامی است و به افرادی که بدون ماسک به ادارات و نهادها مراجعه کنند، خدماتی ارائه نمی‌شود.

شیرانی، روند شیوع ویروس کرونا در استان را همچنان صعودی اعلام کرد و گفت: اگر چه عملکرد استان از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون مطلوب ارزیابی شده و در مقایسه با دیگر استانهای کشور درگیری کمتری داشته‌ایم اما برخی بی‌توجهی‌ها نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی باعث صعودی شدن شیوع بیماری در استان شده است.

وی خاطر نشان کرد: استفاده از ماسک تا حدود ۹۰ درصد از شیوع ویروس کرونا جلوگیری می‌کند، از همین رو همچنان به مردم استان توصیه می‌شود تا نسبت به استفاده از ماسک اهتمام بیشتری به کار گیرند.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا یا کووید ۱۹ به بیشتر کشورهای جهان سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha