۱۳ تیر ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۰۶
کد خبرنگار: 804
کد خبر: 83842977
۱ نفر

برچسب‌ها

۱۵ فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست زخمی شدند

تهران- ایرنا- ۱۵ فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان رژیم صهیونیستی در کرانه باختری زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری فلسطینی معا، نظامیان صهیونیست روز جمعه با سرکوب راهپیمایی هفتگی که در «کفر قدوم» علیه شهرک سازی های رژیم اشغالگر قدس برگزار شد، ۱۵ جوان فلسطینی را زخمی کردند.

این راهپیمایی همچنین در نهمین سالگرد این رویداد  و در مخالفت با تصمیم های رژیم اشغالگر برای الحاق کرانه باختری به حاکمیت اسرائیل برگزار شد.

در این راهپیمایی محمود العالول نایب رییس جنبش فتح، ولید عساف رییس سازمان مبارزه با دیوار حائل و شهرک سازی، رافع رواجیه استاندار استان قلقیلیه و شماری از رهبران، شخصیت ها و مبارزان فلسطینی و جمع کثیری از اهالی این استان حضور داشتند.

مراد شتیوی سخنگوی رسانه ای و مسئول هماهنگی مقاومت مردمی فلسطین در کفر قدوم گفت: ده ها نظامی اشغالگر با یورش وحشیانه به این راهپیمایی و تیراندازی، به سوی راهپیمایان گاز اشک آور و صوتی شلیک کردند که بر اثر آن ۱۵ تن زخمی و ده ها تن نیز بر اثر استنشاق گاز اشک آور  دچار آسیب شدند. 
محمود العالول گفت: ملت فلسطین از تمامی طیف ها و سطوح مختلف، تصمیم دولت اشغالگر مبنی بر الحاق کرانه باختری به حاکمیت اسرائیل را مردود می دانند. 
بنیامین نتانیاهو ۱۷ مه ۲۰۲۰ (۲۸ اردیبهشت۹۹) در کنست رژیم صهیونیستی اعلام کرده بود که دیگر زمان الحاق شهرک‌های یهودی‌نشین در کرانه باختری به خاک اسرائیل فرا رسیده است.
سرانجام نخست وزیر رژیم صهیونیستی یک هفته پس از این سخنرانی اعلام کرد که الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری یکم ژوئیه جاری انجام می‌شود و تغییری در این برنامه ایجاد نخواهد شد؛ اما به دنبال موج شدید مخالفت‌ها و محکومیت‌های جهانی و داخل فلسطین، اجرای آن به تأخیر افتاد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =