نماینده مجلس: پیگیر ساخت بیمارستان تامین اجتماعی در مریوان هستیم

سنندج - ایرنا - نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: با همکاری مجموعه دستگاه‌های اجرایی استان کردستان، مراحل پیگیری برای ساخت بیمارستان تامین اجتماعی در مریوان آغاز شده است.

شیوا قاسمی پور روز جمعه در نشست پیگیری مشکلات اداره تامین اجتماعی مریوان اظهار داشت:  با توجه به حجم بالای مراجعات به ۲ بیمارستان فجر و بوعلی مریوان، احداث بیمارستان تامین اجتماعی در این شهرستان یک ضرورت برای تکمیل زیرساخت‌های درمانی است.

وی اضافه کرد: اخذ مجوز احداث این بیمارستان در دستور کار قرار گرفته و برای تحقق این هدف نیازمند حمایت دستگاه‌های اجرایی استان از جمله دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و تامین اجتماعی هستیم.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره بروز آسیب به برخی کسب و کارها از جمله جمله مهدکودک ها، کارگاه ها، اصناف و بازاریان بدلیل شیوع بیماری کرونا یادآور شد: جذب تسهیلات مناسب برای کسب و کارهای مشمول در دستور کار مجمع نمایندگان کردستان قرار دارد.

قاسمی پور با اشاره به لزوم همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، افزود: طبق اصل  ۲۹ قانون اساسی دولت مکلف است از محل درآمدهای عمومی و درآمدهای حاصل از مشارکت مردم برخورداری تمام اقشار را از بیمه تامین اجتماعی فراهم کند.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه از ابتدای سال ۹۸ حمایت دولت در جهت تامین و پرداخت بخشی از میزان حق بیمه اقشار آسیب پذیر همچون باربران، مددجویان کمیته امداد و بهزیستی، زنان سرپرست خانوار، رانندگان و شاغلان صنایع دستی قطع شده، انتظار می‌رود تسهیلات ویژه‌ای برای حمایت از این قشر در مناطق محروم در اختیار سازمان تامین اجتماعی قرار گیرد.

اولین پارک ویژه بانوان در سروآباد احداث می‌شود

نماینده مردم سروآباد و مریوان در مجلس شورای اسلامی همچنین در  دیدار اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار سروآباد بر لزوم توجه بیشتر به بانوان تاکید کرد و گفت: اولین پارک ویژه بانوان در این شهرستان احداث می‌شود.

قاسمی پور اظهار داشت: شهرداری و شورای اسلامی نسبت به تعیین یک قطعه زمین مناسب برای پارک ویژه بانوان در سروآباد اقدام کنند ضمن اینکه اعتبارات لازم جهت احداث این پارک از طریق وزارت ورزش و جوانان جذب خواهد شد.

وی افزود: باتوجه به محدودیت‌هایی که برای بانوان در فضاهای طبیعی و آزاد وجود دارد احداث این پارک ویژه به منظور گذراندن اوقات فراغت این قشر امری ضروری است که با تعیین زمین آن عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

نماینده مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی به مشکلات شهرداری سروآباد نیز اشاره کرد و گفت:‌ مهمترین علت ایجاد مشکلات مالی شهرداری، عدم درآمد ثابت و پایدار است که در این راستا باید یک منبع درآمد پایدار برای این نهاد ایجاد شود.

وی یادآور شد: مهمترین مشکلات و کمبودهای شهرداری سروآباد در سطح ملی از طریق سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور پیگیری می‌شود و تلاش خواهیم کرد با جذب اعتبارات لازم زمینه ایجاد درآمد پایدار برای این نهاد خدمتگزار فراهم شود.

شهردار سروآباد نیز اظهار داشت از مهمترین مشکلات شهرداری می‌توان به بدهی ۲۰ میلیارد ریالی به سازمان تامین اجتماعی، بدهی ۱۰ میلیارد ریالی به بانک انصار و معوقات حقوق و مزایای پرداخت نشده کارکنان و نیروها اشاره کرد.

سالار محمدی یادآور شد: با تلاش و پیگیری‌های انجام شده با مسوولان استانی توانستیم ۱۳ ماه از حقوق و مزایای پرسنل و نیروهای شهرداری را پرداخت کنیم و در حال حاضر تنها ۶ ماه حقوق و مزایای معوقه کارکنان باقی مانده است.

شهردار سروآباد اضافه کرد: یکی از اقدامات بسیار خوبی که در شهرداری در حال انجام است احداث کارخانه شن و ماسه برای ایجاد درآمد ثابت و پایدار است که نیازمند دریافت تسهیلات ۴۰ میلیارد ریالی هیتیم و با پیگیری‌های انجام شده موافقت استانی آن انجام شده و اکنون به جلب موافقت سازمان شهرداری های کشور نیاز داریم.

محمدی با اشاره به طلب ۳۰ میلیارد ریالی شهرداری سروآباد از ادارات شهرستان گفت: در راستای دریافت این طلب، از ادارات بدهکار اوراق خزانه دریافت شده و شهرداری قصد دارد تسهیلاتی را از طریق اوراق قرضه دریافت و از همان طریق بازپرداخت آن انجام شود تا مبلغی به شهرداری تزریق و معوقات موجود پرسنل پرداخت شود و فعالیت‌های عمرانی سطح شهر نیز تدوام یابد.

وی افزود: با برنامه ریزی های انجام شده هم اکنون بیش از ۱۰ طرح شهرداری در حال اجراست که می‌توان به احداث کوچه باغ سروآباد، احداث و تکمیل فاز یک پارک جنگلی بسیج، احداث بوستان در محله شیخان، روکش و لکه گیری آسفالت بلوار اصلی در حجم وسیع، طرح رفوژ و ساماندهی بلوار ورودی شهر و سفارش اِلمان‌های متناسب با فضای شهری اشاره کرد.

عضو شورای اسلامی شهر سروآباد نیز در این جلسه به تشریح وضعیت بانوان در شهر اشاره کرد و افزود: حضور قاسمی پور به عنوان اولین بانوی نماینده مجلس نوید بخش هموار شدن حضور فعال بانوان در عرصه‌های مختلف سیاسی و مدیریتی است.

سمیه ریاضی تاکید کرد: بدون تردید حضور اولین بانوی به عنوان نماینده مجلس سرآغازی است برای حضور هرچه بیشتر زنان این سرزمین در زمینه‌ها و حوزه گوناگون سیاسی، مدیریتی و اجتماعی که این مهم اکنون برای شهرستان های سروآباد و مریوان اتفاق افتاده است.

شهرداری سروآباد هم اکنون دارای ۵۰ نفر پرسنل، کارگر و تعدادی نیروهای فصلی است و بدلیل نبود درآمد ثابت همواره با مشکلات مالی برای پرداخت حقوق آنها روبرو است.

سروآباد مرکز این شهرستان دارای پنج عضو اصلی و ۲ عضو علی البدل شورای اسلامی است.

شهرستان سروآباد با ۲ بخش مرکزی و هورامان و جمعیتی افزون بر ۵۲ هزار نفر در فاصله ۹۰ کیلومتری از سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و ۲۴ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =