اصفهانی ها در رقابت های بولینگ کشور هتریک کردند

انزلی-ایرنا- در رقابت های بولینگ کاپ آزاد کشور تیم اصفهان توانست با کسب هر سه مقام اول تا سوم این دوره از رقابت ها هتریک کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، رییس هیات بولینگ گیلان عصر جمعه در حاشیه برگزاری این دوره از مسابقات در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در این دوره از مسابقات ۴۹ بولر(بازیکن بولینگ) از استان های گیلان، اصفهان، تهران، قم و البرز حضور داشتند .

سارنگ بزرگ چنانی  با اشاره به حضور ۲۷ بولر  گیلانی در این مسابقات افزود:از ۴۹ بولر شرکت کننده در این رقابت ها ، ۲۰ بولر به نیمه نهایی و پس از آن هشت بولر به نهایی راه یافتند.

وی همچنین گفت: در پایان رقابت ها عرفان خلیلیان باکسب ۸۲۸ امتیاز ، علیرضا طباطبایی با ۷۲۱ و محمد کرامتی با ۷۰۳ امتیاز ، هر سه از اصفهان به ترتیب مقام های اول تا سوم را از آن خود کردند.

رییس هیات بولینگ گیلان با بیان اینکه در رقابت های بولینگ یکی از شرکت کنندگان به عنوان (های گیم) انتخاب می شود یادآور شد: در رقابت های بولینگ ، بولری که بیشترین امتیاز را در هرگیم کسب می کند به عنوان( های گیم) یا بالاترین کسب کننده امتیاز انتخاب می شود که غلامحسین شادپور از گیلان به مقام (های گیم) این دوره از رقابت ها دست یافت.

وی ادامه داد:علیرضا طباطبایی و محسن میرکاظمی ملی پوشان حاضر در این دوره از رقابت ها بودند.

بزرگ چنانی همچنین گفت: در این دوره از رقابت ها به نفر اول مبلغ ۴۰ میلیون ریال، نفر دوم ۲۰ میلیون ریال، نفر سوم ۱۵ میلیون ریال و های گیم پنج میلیون ریال به عنوان جایزه پرداخت شد.

به گزارش ایرنا، بولینگ ورزشی است که بازیکنان در آن برای به دست آوردن امتیاز باید توپ بولینگ را روی سطحی با شیب کم به داخل باند، بغلتانند تا اشیایی به نام میله را بزنند

در هر بازی هر بازیکن ده فریم را بازی می‌کند وهر فریم دو ضربه دارد (به جز فریم ۱۰ که در حالتی خاص سه ضربه دارد) و بازیکن سعی می‌کند که در هر ضربه همه پین‌ها را با توپ بزند. نحوه قرارگیری پین‌ها و شماره آنها از نگاه بالا پین‌ها به شکل یک مثلث قرار داده می‌شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =