برنامه نیروی هوایی آمریکا برای محافظت از پهپادهای نظامی

تهران- ایرنا- فرمانده ارشد نیروی هوایی آمریکا از روش های جدید ارتش برای تقویت پهبادهای نظامی خبر داد که با مجهز شدن این فناوری دیگر هیچ دشمنی نمی تواند پهپادهای ایالات متحده را مورد هدف قرار دهد.

به گزارش روز جمعه نشریه نشنال اینترست، ژنرال "جفری هریگیان" فرمانده نیروی هوایی آمریکا در اروپا به خبرنگاران در موسسه میچل افزود: فرماندهان ارشد نیروی هوایی در حال استفاده از تاکتیک، فناوری و پروتکل های جدیدی هستند تا از هواپیماهای بدون سرنشین در ماموریت ها بتوان بهتر در برابر حملات دشمنان حفاظت کرد.

به گفته هریگیان، فرماندهان ارشد ارتش آمریکا در حال تلاش برای افزایش بقای مأموریت هواپیماهای بدون سرنشین جنگی که در مناطق پرخطر فعالیت می کنند، هستند.

فرمانده نیروی هوایی آمریکا در پاسخ به پرسشی  درباره مورد هدف قرار گرفتن پهپاد آمریکایی آر کیو ۹ که در سال گذشته در یمن مورد حمله و انهدام قرار گرفته بود گفت: عملیات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا در آینده باید برای دشمنان کمتر قابل شناسایی باشند.

هریگیان تاکید کرد: در عملیات های آتی فرصتی هایی محقق می شود که شناسایی هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا مانند گذشته آسان نخواهد بود.

پدافند نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیشتر پهپادد آرکیو-۴ آمریکایی را که به فضای سرزمینی کشورمان تجاوز کرده بود، را در آسمان منطقه کوه مبارک استان هرمزگان با موفقیت سرنگون کرد.

هواپیمای بدون سرنشین آرکیو ۴ آمریکا یکی از پیشرفته ترین هواپیماهای جاسوسی جهان محسوب می شود که بر اساس اطلاعات به دست آمده بیش از ۲۰۰ میلیون دلار میلیون دلار قیمت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =