فدراسیون فوتبال ایران: اساسنامه فدراسیون کویت را به فیفا ارسال نکرده‌ایم

تهران - ایرنا - فدراسیون فوتبال ایران درباره اظهارات مطرح شده از سوی یکی از کارشناسان حقوقی فوتبال، اطلاعیه‌ای صادر کرد.

به گزارش روز جمعه سایت رسمی فدراسیون فوتبال، در این اطلاعیه آمده است:

۱ - اظهارات هوشنگ نصیرزاده در یکی از برنامه های تلویزیونی امروز در خصوص ارسال اساسنامه فدراسیون فوتبال کویت به فیفا توسط فدراسیون فوتبال در ادوار گذشته یا در دوره فعلی قویا تکذیب می‌شود.

۲ - اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال بر اساس پیش‌نویس ارایه شده توسط فیفا و با استفاده از نظرات دریافتی از سوی اعضای محترم مجمع فدراسیون انجام شده است.

۳ - فیفا همواره از طریق مکاتبات رسمی و ارسال پرسش‌نامه‌های رسمی، اساسنامه کشورهای عضو و از جمله ایران را رصد و نظارت می‌کند و اینگونه اظهارات سطحی و خلاف واقع با هرهدفی که مطرح شود اگر حاکی از سوء نیت گویندگان نباشد قطعا نشانگر عدم اشراف آنها بر رویه‌های قانونی و نظارتی حاکم برفیفا و فدراسیون‌ها است.

همچنین طولانی شدن روند اصلاح اساسنامه دلیلی جز تلاش برای اجرای مقررات ملی نداشته و فدراسیون در تلاش است تا بتواند در کنار الزامات بین‌المللی مقررات ملی را نیز رعایت کند.

۴ - شایسته بود مسولان این برنامه تلویزیونی جهت تتویر افکار عمومی و ارایه اطلاعات صحیح وقت پاسخگویی را به مدیران فدراسیون فوتبال می‌دادند که با تاسف و در کمال تعجب چنین رویه‌ای صورت نگرفت.

فدراسیون فوتبال تاکید دارد اظهارات کذب و خلاف واقع موجبات لطمه به استقلال فدراسیون را فراهم می‌کند و می‌بایست با رعایت رفتار و اخلاق حرفه‌ای وظیفه ذاتی خود را انجام دهیم و لاغیر.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha