پولادگر: همه تیم‌های حاضر در لیگ‌های تکواندو قدرتمند هستند

تهران - ایرنا - رییس فدراسیون تکواندو گفت: پس از سال‌ها برگزاری مسابقات لیگ برتر، به لطف سرمایه‌گذاری باشگاه‌ها، همه تیم‌های حاضر در لیگ‌های تکواندو قدرتمند هستند و اگر این شرایط پیش نمی‌آمد نمی‌توانستیم حدس بزنیم که کدام تیم در جایگاه اولی قرار می‌گیرد.

سیدمحمد پولادگر روز جمعه در مراسم اختتامیه مسابقات لیگ‌های تکواندو اظهار داشت: هر ساله مراسم اختتامیه را قبل از پایان سال برگزار می‌کردیم اما در این دوره با توجه به وضعیت به وجود آمده، این مراسم در شرایط خاصی در حال برگزاری است. به دست اندرکاران، مربیان و بازیکنان لیگ‌های تکواندو که یک سال برای برگزاری لیگ با انگیزه و تلاش فراوان زحمت کشیده‌اند، خدا قوت می‌گویم.

وی افزود: در هفته‌های پایانی به خاطر میهمان ناخوانده کرونا شرایط برای برگزاری مسابقات مهیا نشد تا این رقابت‌ها را به پایان برسانیم. اینگونه نبود که اعلام تیم‌های برتر فقط طبق توافق باشد بلکه همه تیم‌ها این شرایط را پذیرفتند؛ در هفته‌های پایانی رقابت به قدری نزدیک بود که نمی‌توانستیم بگوییم کدام تیم قهرمان می‌شود. به هرحال در شرایط خاص تصمیمات استثنایی گرفته می‌شود.

رئیس فدراسیون تکواندو خاطرنشان کرد: خدا را شکر بعد از سال‌ها برگزاری مسابقات لیگ برتر، به لطف سرمایه‌گذاری باشگاه‌ها، همه تیم‌های حاضر در لیگ‌های تکواندو قدرتمند هستند و اگر این شرایط پیش نمی‌آمد نمی‌توانستیم حدس بزنیم که کدام تیم در جایگاه اولی قرار می‌گیرد. همه تیم‌های ما شایستگی و توانمندی جایگاه‌های خود را داشتند و امیدوارم این توانمندی را با تلاش مضاعف حفظ کنند.

وی تصریح کرد: خدا را شاکریم به واسطه زیرساخت‌هایی که در فدراسیون تکواندو از سال‌های گذشته فراهم شده است از معدود فدراسیون‌هایی بودیم که توانستیم فعالیت‌های خود را ادامه بدهیم و اکثر امور خود را در سه ماهه اول انجام دادیم.

پولادگر گفت: این شرایط گریبان‌گیر همه جهان است و باعث اتفاقات زیادی شد که مهم‌ترین آن تعویق المپیک توکیو است که همچنان برگزاری آن در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. مشخص نیست که سال آینده برگزار می‌شود یا نه، اما این مسایل نباید از تلاش و انگیزه ما کم کند. افراد موفق کسانی هستند که بتوانند با شرایط پیش آمده خود را تطبیق بدهند و از تلاش دست برندارند. باید با برنامه‌ریزی مناسب و رعایت مسائل بهداشتی ضمن ادامه فعالیت خود از سلامت ورزشکاران که اولویت فدراسیون تکواندو است، محافظت کنیم.

مراسم اختتامیه و اهدای کاپ تیم‌های اول تا سوم مسابقات لیگ برتر تکواندو مردان و زنان همزمان با سالروز ولادت امام رضا (ع) و با حضور سیدمحمدپولادگر رییس فدراسیون تکواندو، سرپرستان، مربیان و کاپیتان تیم‌ها و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی امروز (جمعه) در خانه تکواندو برگزار شد.

براساس توافق صورت گرفته با نمایندگان تیم‌ها و مدنظر قراردادن  جدول رده‌بندی لیگ برتر تا پایان هفته هفتم از دور برگشت و با احتساب مسابقات باقی مانده، در پایان هجدهمین دوره رقابت‌های «جام خلیج فارس»، تیم‌های شهرداری ورامین و لوازم خانگی کن به صورت مشترک قهرمان و پاس و دانشگاه آزاد اسلامی نیز به عنوان نایب قهرمانان لیگ برتر معرفی شدند. مس کرمان نیز در رده سوم قرار گرفت.

پرونده پانزدهمین دوره لیگ تکواندو زنان «جام کوثر» نیز که ۶ هفته مرحله پایانی آن تا بهمن ماه برگزار شده بود با قهرمانی مشترک تیم های فتح صدر البرز و لوازم خانگی کن و نایب قهرمانی اسپریچو نایب قهرمان و سومی داتیس یزد بسته شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =