هیچ بیمار غیربومی با تشخیص قبلی کرونا وارد یزد نشده است

یزد- ایرنا- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با اشاره به برخی انتقادها در مورد بستری شدن بیماران غیربومی در مراکز درمانی این استان گفت: هیچ بیمار غیربومی با تشخیص قبلی ابتلا به کرونا وارد این استان نشده است.

دکتر محمود نوری شادکام جمعه شب به ایرنا اظهار داشت: اعتبار و اعتماد به حوزه درمان استان یزد به شکلی است که همیشه و در تمامی طول سال تعداد زیادی افراد از اقصی نقاط کشور و حتی خارج از کشور برای درمان بیماری خود به استان یزد مراجعه می کنند.

به گفته وی در بررسی های تشخیصی شاید مشخص شود برخی از آنها مبتلا به کرونا هستند که وظیفه حوزه سلامت است که به آنها و همراهانشان خدمات بهداشتی - درمانی ارائه نماید؛ البته تعداد این نوع بیماران بسیار محدود است.
وی با طرح این پرسش که ایا می‌توان این دسته از بیماران را پذیرش نکرد و آنها را به زادگاهشان بازگرداند؟ افزود: یزدی های مسافر و یا مقیم دیگر استان ها اگر مبتلا به کرونا شوند مراکز درمانی آن استان ها آنها را پذیرش نمی‌کنند؟.
وی گفت: اکنون از مجموع ۱۸۸ بیمار کرونایی بستری در استان ، ۲۹ نفر غیر بومی هستند که به علت بیماری های دیگر مراجعه کردند اما پس از تشخیص ابتلای آنها به کرونا در مراکز درمانی استان بستری شده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =