برخی از مسئولان برای خدمت‌رسانی به مردم پیشوا منت می‌گذارند

تهران- ایرنا- امام جمعه شهرستان پیشوا گفت: برخی از مسوولان پیشوایی با منت می‌گویند که مدیرکل از ما خواهش کرده که در این شهرستان کار کنیم در حالی که خدمت‌رسانی به مردم شهرستان مقدس پیشوا لیاقت می‌خواهد.

حجت‌الاسلام روح‌الله باقری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه پیشوا که در صحن مطهر امامزاده جعفر(ع) اقامه شد اظهار کرد: شهرستان پیشوا به دلیل میزبانی از حضرت جعفربن‌موسی‌الکاظم(ع)،سبقه انقلابی در قیام خونین ۱۵ خرداد، تقدیم صدها شهید و جانباز از حرمت بالایی برخوردار است و افراد باید با افتخار به مردم این دیار خدمت کنند نه این که برای حضور در این شهرستان منت بگذارند.
وی تصریح کرد: اخیراً مدیری گفته که مدیرکل از من خواهش کرده که به شهرستان پیشوا بیایم، این افراد جوری سر مردم منت می‌گذارند که انگار این‌جا آخر دنیاست و من از همه چیزم گذشتم که در این شهر کار کنم، این رفتارها مایه تأسف است و از دستگاه‌های نظارتی درخواست داریم با این افراد برخورد کنند.
باقری با انتقاد از وضعیت بی‌حجابی در شهرستان مقدس پیشوا گفت: در این ایام شاهد حضور دختران و زنان بدحجاب و بی‌حجابی در سطح شهرستان پیشوا هستیم که با وضعیت زننده در خیابان‌های شهر در حال رفت و آمد هستند، ما به خوب یا بد بودن دوچرخه سواری خانم‌ها کاری نداریم ولی این که یک زن با پوشش زننده در خیابان‌های شهر سوار دوچرخه شده و حرمت شکنی کند، مشکلی است که همه باید با آن برخورد کنند.
امام جمعه پیشوا گفت: این که چه ارگان‌ها و افرادی در مقابله با پدیده بدحجابی کوتاهی کرده‌اند یک مسأله است و بی‌تفاوتی مردم نسبت به این معضل، مشکلی است که نباید به سادگی از کنار آن گذشت، مردم باید با تذکر لسانی آن هم همراه با مهربانی و عطوفت، کم‌کاری مسئولان در برخورد با پدیده بدحجابی و بی‌حجابی را جبران کنند.
وی تصریح کرد: یک زمانی معضل ما بدحجابی بود ولی امروز علنا افراد روسری از سربرداشته و لباس‌هایی به تن می‌کنند که بسیاری از خانم‌ها حتی در منزل و مقابل محارم خود نیز از آن‌ها استفاده نمی‌کنند.
امام جمعه پیشوا از وضعیت حجاب برخی از اتباع افغانستانی مقیم شهرستان نیز گلایه کرد و افزود: مهاجران افغانستانی میهمان مردم ایران اسلامی هستند، اگر مردم ایران حرمت شما را نگاه می‌دارند توقع دارند که شما هم حرمت نگاه داشته و با بدحجابی دختران و زنان خود برخورد کنید.
وی گفت: درست است که ما از دختران و زنان خود می‌خواهیم در کوچه و خیابان شهر سوار دوچرخه نشود ولی آیا برای آنان فضایی امن ایجاد کرده‌ایم که نیاز آنان به ورزش و تفریح را برآورده کنیم، از فرمانداری، شهرداری، شورای اسلامی و اداره ورزش و جوانان می‌خواهیم تا با ایجاد بوستان بانوان و فضایی مناسب، امکانات ورزشی برای بانوان فراهم کنند.
امام جمعه پیشوا با قدردانی از همت مردم در رفع مشکلات جامعه در ایام شیوع ویروس کرونا گفت: مردم ایران در ایام شیوع ویروس کرونا حماسه‌ای خلق کردند که در طول تاریخ سابقه نداشته، حماسه‌ای که یقینا قلب امام رضا(ع) را خشنود کرده است.
باقری در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه پیشوا با اشاره به نامه‌نگاری به رهبر معظم انقلاب گفت: در چند روز اخیر موضوع نامه سرگشاده به رهبر معظم انقلاب و پخش آن در فضای مجازی به موضوعی حاشیه‌ای تبدیل شده تا اذهان عمومی را از موضوع اصلی جامعه دور کرده و مقصر مشکلات اقتصادی کشو را متوجه رهبر معظم انقلاب کنند.
وی تصریح کرد: فرهنگ شیعه هیچ‌گاه قائل به این نیست که رهبری نباید پاسخگو باشد، درست که ایشان نایب امام زمان(عج) است، ولی معصوم نیست و به فرموده حضرت علی(ع) حاکم باید پاسخگوی مردم باشد ولی افرادی که رهبری را مقصر وضع موجود کشور می‌دانند همان افراد گستاخی هستند که حتی می‌گویند می‌توان رهبری را به دادگاه آورد و مؤاخذه کرد.
باقری گفت: این خطی است که شروع شده و تا انتخابات سرنوشت سازی ریاست جهموری در سال آینده ادامه دارد، کسانی که حل همه مشکلات را گرو مذاکره با آمریکا می‌دانستند باید پاسخگوی وضع موجود کشور باشند.
وی افزود: دشمن کار خود را آغاز کرده تا حضور مردم در انتخابات سال آینده را کمرنگ کرده و با سوء استفاده از وضع موجود، بار دیگر کشور را به مذاکره با آمریکا که سردار مقاومت را به شهادت رساند و تحریم‌های ناجوانمردانه را به ایران تحمیل کرد، مجبور کنند.
وی تأکید کرد: مردم ایران هوشیار است و دیگر فریب این رفتارها را نمی‌خورد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =