یکی از مصدومان حادثه معدن گیلانغرب فوت کرد

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار گیلانغرب گفت: یکی از مصدومان حادثه گاز گرفتگی ظهر امروز معدن قیرطبیعی (بیتومین) در روستای «سرتیتان» از توابع بخش مرکزی این شهرستان فوت کرد.

کوروش محمودیان روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این حادثه ظهر امروز رخ داد که در اثر این حادثه در مجموع هفت تن دچار گازگرفتگی در معدن شدند که یک تن فوت و حال عمومی ۲ نفر نیز وخیم گزارش شده است.

وی اظهار داشت: از مصدومان این حادثه یک نفر که حالش وخیم است توسط اورژانس قصرشیرین به بیمارستان این شهرستان منتقل شده و تا لحظات دیگر با بالگرد هوایی به مرکز درمانی کرمانشاه منتقل شود.

فرماندار گیلانغرب گفت: یکی دیگر از مصدومان این حادثه که حالش وخیم گزارش شده توسط یک فروند بالگرد از بیمارستان گیلانغرب به مرکز استان منتقل می شود و یک تن نیز در بیمارستان الزهرا (س ) این شهرستان تحت مداوا است.

محمودیان ادامه داد: به محض وقوع این حادثه بالگرد هلال احمر و تیم امداد هوایی در محل بیمارستان گیلانغرب به منظور امداد رسانی به مصدومان استقرار یافت.
فرماندار گیلانغرب در پایان تاکید کرد که این حادثه گازگرفتگی بوده و برخی منابع خبری ریزش و انفجار معدن اعلام کرده اند که به هیچ وجه صحت ندارد.
گیلانغرب در غرب کرمانشاه بیش از ۷۲ هزار تن جمعیت ۳۲ معدن زغالسنگ، قیر طبیعی، گچ و آهک دارد که ۱۷ معدن آن فعال و ۷۵ درصد ذخیره قیر طبیعی (بیتومین) کشور در گیلانغرب وجود دارد