امام جمعه شیراز: مبارزه با فساد باید به طور مستمر ادامه یابد

شیراز-ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز با بیان اینکه حرکت رسواسازی منافقان و مفسدان توسط قوه قضاییه شروع شده است، گفت: مبارزه با فساد باید به طور مستمر و شب و روز ادامه یابد.

آیت الله لطف الله دژکام در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه شیراز افزود: بحث مبارزه با فساد یکی از دغدغه های عمومی و همیشگی انقلابیون در ایران است.

وی ادامه داد: کسانی که واقعا انقلابی هستند مخالف فساد هستند اما عده ای ادعای انقلابی بودن می کنند و اگر خودشان دستشان برسد از هیچ فسادی کوتاهی نمی کنند که این ها مومن نیستند بلکه منافق هستند.

نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: منافقان به شکل های مختلف در طول سالیان گذشته تلاش کردند یکجاهایی نفوذ و با نفوذ خود فساد کنند و یک زحمتی برای همه مومنان و علاقه مندان به انقلاب درست کردند اما ما نگران نیستیم و امیدوار به نصرت الهی هستیم.

آیت الله دژکام افزود: رهبر معظم در دیدار مسوولان قوه قضاییه در هفتم تیرماه د بر مبارزه با فساد تاکید کردند و در عین بیان این مساله، نکاتی مطرح کردند که این نکات برای بیمه کردن مساله مبارزه با فساد است.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب تذکر دادند که کسانی که می خواهند با فساد مبارزه کنند جو زده نشوند؛ مبارزه با فساد باید شب و روز و مستمر باشد.

امام جمعه شیراز گفت: ما به عدالت قضات ایمان داریم اما آن ها باید توجه داشته باشند در زمان صدور حکم بررسی لازم صورت بگیرد تا حکم با جرم تناسب داشته باشد.

آیت الله دژکام افزود: محکم از حرکت ارزشمند دستگاه قضایی در مبارزه با فساد حمایت می کنیم؛ قوه قضاییه باید در چارچوب تعیین شده از سوی رهبر معظم انقلاب حرکت کند تا بتوانیم به سلامت هرچه بیشتر نظام و دستگاه اداری اطمینان پیدا کنیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به مساله مذاکره و سازش با آمریکا گفت: در باب مذاکره یک تجربه ای جلو روی ما قرار دارد، چند سال ما را تحت عنوان مذاکره برجام روی زمین کشیدند.

آیت الله دژکام افزود: به ما می گویند هرچه در برجام تعهد دادید عمل کنید اما هرچه ما تعهد دادیم عمل نمی کنیم و از این رسواتر نمی توان حرف زد.

وی ادامه داد: بعد از مذاکره همه باید کلاه خود را قاضی کنیم که اگر راهی وجود داشت رفتیم ، می خواستیم مذاکره کنیم شاید با مذاکره مساله حل شود و مذاکره منصفانه داشته باشم که دیدیم که این ها انصاف نمی فهمند و پای حرف خود نمی ایستند.

نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: یا باید مقاومت کنیم و یا سازش داشته باشیم، کسانی که قلم در دست می گیرند می گویند چرا کوتاه نمی آیید، کوتاه نیامدن به معنی سازش است که باید کمی از خودشان خجالت بکشند.

آیت الله دژکام افزود: ایرانی مرد است و از قدیم مرد بوده است، هر چه در تاریخ مان در قبل و بعد از اسلام نگاه می کنیم ایرانی مظهر مردانگی است.

وی ادامه داد: آن که پیشنهاد سازش می دهد کمی نگاه کند واقعا از ایرانی بودن و مسلمان بودن و فتوت و مردانگی یک رگ در وجود او است یا نیست؟ اگر یک رگ داشته باشد این حرف را نمی زند.

امام جمعه شیراز گفت: به کشوری که جوانان آن پیرو مکتب امام علی(ع) و امام حسین(ع) هستند، بگویند شما باید سازش کنید این جای بحث ندارد و هر کس ذره ای غیرت داشته باشد به او بر میخورد.

آیت الله دژکام افزود: این همه جوان ما تکه تکه شدند، همین افرادی که امروز فریازد سازش می زنند روزی به شهید بهشتی می گفتند سازش کرده است، مسیر شهید بهشتی، مسیر امام راحل، شهدا و سردار سرافراز مقاومت شهید سلیمانی تا آخر با این مردم سربلند ایران ادامه خواهد یافت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها