مردم با گزارش‌های مستند به مبارزه با فساد سرعت ببخشند

تهران – ایرنا – خطیب جمعه دماوند با بیان اینکه آگاه کردم مردم از حقوق خود، زمینه را برای مطالبه عمومی فراهم می کند، گفت: مردم با گزارش های مستند به مبارزه با فساد سرعت ببخشند.

حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر دماوند با اشاره به نکات مهم سخندان اخیر رهبر معظم انقلاب در هفته قوه قضائیه، اظهار داشت: احیای حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم، مردم را به دستگاه قضایی امیدار می کند.

وی در عین حال تاکید کرد:  اتهام زنی بدون سند به افراد و پیش داوری های شخصی گاهی آبروهایی را می ریزد که قابل جبران نیست.

فتاح دماوندی در ادامه با اشاره به موضوع ازدواج آسان و فرزندآوری نیز تصریح کرد: برای تحقق ازدواج آسان دولت و مردم باید پشتیبان یکدیگر باشند؛ رزمایش کمک مومنانه در موضوع تهیه جهیزیه برای زوج های کم برخوردار از مصادیق معروف است.

خطیب جمعه دماوند با تاکید براینکه در شرایط اقتصادی فعلی همه برای تهیه جهیزیه برای اقشار نیازمند کمک کنیم و با اشاره به کمک های خیران دفتر آستان قدس رضوی دماوند، بیان داشت: این دفتر خدمات متنوع و گسترده ای را با کمک مردم و به نام آن حضرت انجام می دهد که شامل خادمیاری، کمک به محرومان، مشاوره پزشکی، حقوقی، آموزشی و علمی، کمک به درمان و ازدواج، توزیع نان به محرومان و دیگر خدمات است.

فتاح دماوندی در ادامه با اشاره به سالروز میلاد باسعادت امام رضا(ع)، خاطرنشان کرد: امام رضا(ع) فرمودند مومن، مومن واقعی نیست مگر آنکه سه خصلت در او باشد آن هم سنتی از پروردگارش، سنتی از پیامبرش و سنتی از امامش که سنت پروردگارش پوشاندن راز، سنت پیامبر مدارا و نرم رفتاری با مردم و سنت امام صبر کردن در تنگدستی و پریشان حالی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =