۱۳ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۳۲
کد خبرنگار: 1160
کد خبر: 83842754
۰ نفر

برچسب‌ها

امام جمعه رشت: فروپاشی آمریکا نزدیک است

رشت - ایرنا - امام جمعه رشت گفت: به دلیل سیاست های غلط مسئولان آمریکا، فروپاشی دولت آمریکا نزدیک است.

آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های نماز جمعه این هفته رشت اظهار داشت: با توجه به اینکه آمریکا، دولتی ظالم دارد و در یکصد سال اخیر مدیران بی کفایتی در راس این دولت قرار گرفتند و ظلم و جوری که این مسئولان بر ملت خود و ملل دیگر روا داشتند، فروپاشی نظام سلطه گر آمریکا بسیار نزدذک است.

وی افزود: از طرف دیگر آمریکا نتوانست در مبارزه با بیماری کرونا موفق عمل کند و این امر نشان داد که آمریکا یکی از عقب مانده ترین کشورها در دنیا است و افراد اندکی که در کشور ما هنوز به آمریکا امیدوارند به خوبی درک کرده اند که این دولت چقدر ناتوان است.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان ادامه داد: همچنین بدهکاری های این دولت نیز بسیار سرسام آور و زیاد است به نوعی که آمریکا رتبه اول بدهی را در جهان دراختیار داردکه با توجه به تمامی این موضوعات، تحلیل گران خارجی نیز به این باور رسیده اند که فروپاشی امریکا نزدیک است.

امام جمعه رشت در ادامه به تلاش دشمن برای از بین بردن فرهنگ بومی و دینی اشاره و بیان کرد: گیلان از دیرباز دارای مردمی فهیم، بلندنظر، بافرهنگ و باسواد بوده و است که در طول تاریخ نیز بابت این خصلت ها معروفند و همچنین گیلانیان بسیار مردم نجیبی هستند که این نجابت و بی آلایشی گاهی اوقات موجب سوءاستفاده دشمنان می شود.

آیت الله فلاحتی اضافه کرد: همچنین فرزندان اهل بیت نیز گیلان را برای پناهگاه خود انتخاب کردند که یکی از دلایل عمده آن ، فرهنگ بالای مردم این منطقه و همچنین اعتقاد آنان به دین مبین اسلام است که این عوامل باعث شده تا تعداد زیادی از فرزندان اهل بیت درگیلان سکنی گزینند.

وی خاطرنشان کرد: اما هم اینک شاهد ورود فرهنگ بیگانه از سوی دشمنان در این منطقه هستیم که یکی از نمونه های بارز آن، سگ گردانی است که متاسفانه تبدیل به یک فرهنگ شده و حتی بعضی از خانواده ها ارزش سگ برای آنان با ارزش فرزندشان برابر است.

امام جعمه رشت اظهار کرد: مردم بافرهنگ گیلان باید هوشیار باشند تا آداب زشت فرهنگ بیگانه در خانواده آنان رسوخ نکند و در بحث سگ گردانی نیز مردم باید با این عمل نیز مقابله کنند چون از طرفی سگ در دین مبین اسلام نجس است و از طرف دیگر، آپارتمان ها محل نگهداری حیوانات به خصوص سگ نیست.

نماینده ولی فقیه در گیلان در ادامه به میلاد با سعادت حضرت امام رضا(ع) اشاره و تصریح کرد: مردم ایران عاشق و دلداده حضرت امام رضا (ع) هستند و این امام رئوف در دل مردم ایران جا دارد که به همین دلیل امروز قلب ایران، مشهد الرضا است و وجود این امام بزرگوار در ایران باعث شد تا قیام های شیعی افزایش یابد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =