بازگشت بخشی از محدودیت‌های کرونایی به استان یزد از فردا شنبه

یزد- ایرنا- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد از بازگشت برخی محدودیت‌های کرونایی به این استان از فردا /شنبه/ خبر داد.

دکتر "محمود نوری شادکام" عصر جمعه به ایرنا گفت: برخی شهرستان های استان در وضعیت نارنجی قرار دارند و ستاد استانی کرونا در نشست فردای خود احتمالا برخی از محدودیت های گذشته را در استان اعمال کند.
وی این محدودیت ها را در آیین های عزاداری؛ عروسی، خدمات تالارها و رستورانها و اماکن شلوغ و پر تجمع اعلام کرد و اظهار داشت: همچنین استفاده از ماسک در ادارات و بانک ها و اماکن شلوغ هم الزامی می شود.
وی اضافه کرد: با توجه به شرایط موجود و رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی از سوی شهروندان، وضعیت اینده استان وضعیت مناسبی نخواهد بود و اعمال این محدودیت ها برای حفظ سلامتی مردم و جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا اجرایی می شود؛ البته هیچ محدودیتی جایگزین استفاده از ماسک نخواهد شد، استفاده از ماسک حتی ماسک های خانگی میتواند بیشترین نقش را در کاهش ابتلا به این بیماری مهلک و خطرناک داشته باشد
به گفته وی هم اکنون ۱۸۸ نفر در بیمارستانهای استان بستری و ۴۵ نفر هم در اورژانس های منتظر تعیین تکلیف هستند.

حوزه درمان استان یزد تحت فشار طاقت‌فرسا است
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد تصریح کرد: حضور بیماران کرونایی از یک سو و مراجعه بیماران مزمن دیگری که از قبل کار آنها بر روی زمین مانده و چاره ای جز دریافت خدمت ندارند، موجب شده تا فشار مضاعفی بر حوزه درمان استان وارد شود.
دکتر نوری شادکام تصریح کرد: حضور و هجوم همزمان بیماران قلبی، دیابتی، سرطانی، اطفال و نیازمندان به جراحی با بیماران کرونایی موجب فشار زیاد بر بخش درمان استان شده است.
وی افزود: علت اصلی افزایش آمار مبتلایان به کرونا در استان یزد عدم رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم بالاخص عدم رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک است که این موضوع باعث شده فشار زیادی به حوزه درمان استان وارد شود.

 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =