امام جمعه شهرکرد: رعایت نکردن اصول بهداشتی از بین بردن حق الناس است

شهرکرد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با اشاره به افزایش شیوع ویروس کرونا گفت: رعایت نکردن اصول و پروتکل‌های بهداشتی، تضییع و از بین بردن حق الناس و حقوق عمومی جامعه است و همه در برابر رعایت بهداشت مسوول هستند.

حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرکرد در مصلای امام خمینی (ره) افزود: رعایت دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی در این روزها که شیوع ویروس کرونا افزایش پیدا کرده، ضروری است و باید مانند روزهای نخست شیوع ویروس ، دستورالعمل‌ها به خوبی و هر چه بیشتر رعایت شود تا کرونا را شکست دهیم.

وی اظهار داشت: در روزهای نخست با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ، شیوع ویروس کرونا را کاهش دادیم، اما این روزها حساسیت برای رعایت پروتکلهای بهداشتی کم شده است و برخی از مردم بدون رعایت نکات بهداشتی، زمینه شیوع ویروس کرونا را افزایش می دهند.

امام جمعه شهرکرد با تاکید بر اینکه کارها، جلسات و محافل مختلف در سطح کشور در حال برگزاری است و جایگاه محافل دینی و مذهبی محفوظ است، افزود: رعایت مسائل بهداشتی، ضروری است و اگر با رعایت نکردن اصول بهداشتی فردی دچاری بیماری شود، دچار حق‌الناس شده ایم.

نکونام، با تاکید بر اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی حق معنوی، اجتماعی و شرعی است که همه افراد نسبت به هم مسوولیت دارند ، گفت: با رعایت اصول بهداشت این بیماری ریشه کن خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری بر انتشار اخبار  و آمار درست از سوی متولیان امر بهداشت و مبارزه با این ویروس تاکید کرد و گفت: اطلاع رسانی دقیق از تعداد مبتلایان، فوت شدگان و بهبودیافتگان زمینه اعتمادسازی بین مردم را افزایش می‌دهد و این امر باعث می‌شود مردم نسبت به هشدارهای بهداشتی و همچنین رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیشتر تلاش خواهند کرد.

وی در ادامه با اشاره به روز مالیات افزود: مالیات از مسائل مهم در اقتصاد و استقلال کشور است و باعث تقویت نظام اقتصادی کشور می‌شود.

وی به روز ادبیات کودک و نوجوان اشاره کرد و گفت: باید با کودکان و نوجوانان در سطح خودشان و با ادبیات خودشان صحبت کرد.

وی به روز شهرداری و دهیاری‌ها اشاره کرد و گفت: شهرداران و دهیاران باید در خدمت مردم شهرها و روستاها باشند و به معنای واقعی فارق از هرگونه نگاه‌های نفسانی، گروهی، نگاه منفعت طلبانه و نگاه های شیطان پسند در راستای آبادنی شهر روستا تلاش کنند.

وی تامین آسایش شهروندان ، رفع مشکلات مردم و همچنین مطالبه کردن از دولتمردان و ارائه راهکارهای مناسب برای آبادانی را از وظایف شهرداری‌ها و دهیاری‌های برشمرد.

امام جمعه شهرکرد در ادامه به احترام بر پدر و مادر تاکید کرد و گفت:  باید در کنار عبادت خدا به والدین خود نیز احترام بگذاریم که این احترام به والدین از نشانه‌های توحید است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =